Фірма, через яку арештували керівництво ДСНС, роками вигравала тендери на мільйони

Столична фірма "Юкойл", через яку сьогодні затримали керівника Держслужби з надзвичайних ситуацій Сергія Бочковського і його першого заступника Василя Стоєцького, за останні сім років виграла чверть усіх паливних тендерів у системі рятувальної служби
Depo.Гроші
25 березня 2015 17:58
ФОТО: depo.ua

Ця компанія належить братам Юрію і Віктору Безлюдним, повідомляють "Наші гроші".

Останній тендер "Юкойл" виграв у системі ДСНС у серпні 2014 року - на поставку авіапалива на суму 5,7 млн грн для ніжинських рятувальників. Єдиним конкурентом "Юкойлу" було ТОВ "Авіа Ойл", якому тоді ж замовили мастил на 0,80 млн грн.

Тендер проводили за процедурою відкритих торгів, інших учасників окрім вказаних фірм, на не було.

Примітно, що "Юкойл" щорічно отримував підряди у структурах ДСНС (раніше - МНС) незалежно від місця роботи Бочковського, і був найбільшим постачальником рятувальників (44,05 млн грн зі 168 млн, відомості про які опубліковані з 2008 року.).

Крім того, фірма "Альянс", яку у середу назвали другим учасником корупційної схеми в ДСНС, виграла 4,37 млн грн.

"Юкойл" і "Авіа ойл" були учасниками тендеру Міноборони у 2014 році. У зв'язку з тією закупівлею Генпрокуратура повідомила про обшуки на робочих місцях слідчих військової прокуратури та УБОЗу та у помешканнях членів комітету з конкурсних торгів Міноборони, а також "в одного із заступників міністра оборони", яким був Олександр Ліщинський.

Як відомо, Сергій Бочковський на початку 2000-х років працював на керівних посадах Головного управління МНС України в м. Києві. Голова МНС Давид Жванія у 2005 році призначив його в департамент пожежної безпеки міністерства. Однак вже за три місяці новий міністр Віктор Балога повернув його назад у київське управління МНС. Після цього комісія МНС повідомила, що "як тенденція в роботі ГУ МНС в Києві простежується видача дозволів на початок роботи із наявними порушеннями вимог пожежної безпеки, які можуть призвести до пожежі, перешкоджати гасінню або евакуації людей під час пожеж".

У 2007 році новий міністр Нестор Шуфрич знову призначив Бочковського заступником керівника департаменту пожежної безпеки міністерства.

У 2009 році Бочковського було звільнено з апарату МНС, і він влаштувався старшим науковим співробітником науково-дослідного центру Українського науково-дослідного інституту пожежної безпеки МНС. У 2010 році Бочковський став першим заступником начальника ГУ МНС в Одеській області.

Нарешті, у квітні 2014 року Бочковського призначили головою Держслужби з надзвичайних ситуацій.

Сьогодні Бочковського разом з його першим заступником Василем Стоєцьким заарештували просто на засіданні уряду. Згодом радник глави МВС Антон Геращенко розповів про подробиці корупційних зловживань начальника цих осіб