Європарламент зобов'язав усі країни ЄС розкрити списки власників компаній

Європейський парламент прийняв директиву, спрямовану на активізацію боротьби з відмиванням грошей і ухиленням від сплати податків. Документ також спрямований на протидію фінансуванню тероризму
Depo.Гроші
20 травня 2015 16:42
ФОТО: depo.ua

Це вже четверта за рахунком директива Європарламенту в даній сфері, передає depo.ua з посиланням на ТАСС.

Документ зобов'язує країни-члени створювати національні регістри кінцевих власників - бенефіціарів компаній, корпорацій і трастових фондів. Ці списки будуть мати відкритий характер, тобто ними зможуть користуватися не тільки представники державних структур, контрольних організацій і банків, а й (після реєстрації, - ред.) "зацікавлені приватні особи".

Однак тільки представники влади матимуть право доступу до тієї частини електронних регістрів, яка стосується діяльності трастових фондів. Рішення про створення регістрів було внесено депутатами в проект, запропонований Європейською комісією. Крім того, нова директива посилює правила переказів грошових коштів, що забезпечують наявність більш повних даних про вчиняють їх сторонах.

Європарламент також наполягає на тому, щоб у своїй діяльності банки, юристи, торговці нерухомістю і гральні будинки проявляли пильність щодо підозрілих фінансових транзакцій їх клієнтів. З метою уникнути корупції серед високопоставлених державних осіб і чиновників, а також суддів і депутатів парламенту, членів їх сімей вводяться нові правила фінансових операцій з ними, зокрем,а передбачають наявність необхідної документації про їх фінансовий і майновий стан.

Положення даної директиви Європарламенту мають бути перенесені в законодавства країн-членів у дворічний термін.