ЄЦБ готовий до будь-яких шоків після обрання Трампа

Європейський центральний банк готовий відповісти на будь-які можливі економічні шоки після перемоги мільярдера Дональда Трампа на президентських виборах у США
Depo.Гроші
10 листопада 2016 07:30
ФОТО: depo.ua

Про це заявили члени ради керуючих ЄЦБ - глава Центрального банку Словенії Боштьян Язбец і глава ЦБ Австрії Евальд Новотни, передає Depo.ua з посиланням на Газета.ру.

"Ми, безумовно, готові втрутитися в разі надзвичайної ситуації. Ми повинні почекати і подивитися, як це дійсно позначиться (на економіці)", - заявив Новотни.

Відзначається, що будь-який ослаблення в економіці США, а також зміцнення курсу євро щодо долара буде негативним для нинішньої монетарної політики ЄЦБ. ЄЦБ також має відкриту своп-лінію з Федеральною резервною системою (ФРС) США, яка дозволяє американським банкам позичати кошти в євро у ФРС, і навпаки.

"Я вважаю, що Центральний банк США і ЄЦБ здатні відповідним чином відреагувати на будь-які можливі потрясіння після виборів в США", - сказав Боштьян Язбец.

Нагадаємо, перемогу на виборах президента США здобув кандидат від республіканців Дональд Трамп. У нього 279 голосів при 270, необхідних для перемоги. У Клінтон - 215.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші.