Експерт назвав умову, за якої Фірташ і Бойко втратять вплив на "Київгаз"

Все залежить від зміни керівництва в компанії
Depo.Гроші
18 лютого 2016 11:36
ФОТО: depo.ua

Зміна керівництва "Київгазу" повинна позбавити главу Опозиційного Блоку Юрія Бойка і скандального бізнесмена Дмитра Фірташа можливості впливати на політику підприємства. Так прокоментувала політолог Олександра Решмеділова інформацію про призначення на 30 березня позачергових зборів акціонерів ПАТ "Київгаз", повідомляє "ДС".

За словами експерта, ЗМІ неодноразово писали про участь цього олігархічного клану в управлінні підприємством через керівника "Київгазу", зятя Бойка Сергія Горового, незважаючи на Революцію гідності, і всі наступні події, оскільки проведення зборів акціонерів блокувалося вже тривалий час.

"Збори акціонерів вже давно повинні були пройти. Адже Сергій Горовий був обраний на посаду голови правління ПАТ "Київгаз" 17 грудня 2010 року терміном на 3 роки. А в 2013 році вони саботували збори, тому що розуміли, що після Революції гідності їм не вдасться утримати управління компанією. Тобто фактично кілька років він керував підприємством з порушенням, що означає одне - олігархи перешкоджали зміні управлінського складу компанії. Тепер же з призначенням зборів акціонерів, думаю, варто чекати більш жорсткого опору", - зазначила політолог.

Зокрема, на думку експерта, можливі провокації, подібні повідомленням про неправдиве замінування приміщення, в якому будуть проходити збори, участь "тітушок" та інше, що може зірвати проведення Наглядової ради.

Аналітик розповіла, що крім економічної складової, у зміні керівництва "Київгазу" важливу роль відіграє політичний розклад.

"Після проведення зборів акціонерів і зміни складу Наглядової ради Бойко і Фірташ втратять свій вплив над "Київгазом". Революція гідності в Україні призвела до зміни влади і витіснення екс-команди Януковича з більшості сфер впливу в країні. І процес викорінення деяких "залишків" - справа не одного дня, і ця ситуація - це такий приклад. Після проведення зборів, управління "Київгазом" повернеться до київської громади, яка сьогодні номінально є його власником, а за фактом компанією керують і відповідно отримують весь "бенефіт" згадані олігархи", - підкреслила Решмеділова.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші.