Експерт: Коболєв і Вітренко продовжують купувати російський газ

Україна продовжує купувати російський газ під виглядом європейського за "нехорошою" ціною

Про це написав у своєму facebook блозі Валентин Землянський, екс-прес-секретар НАК "Нафтогаз України", передає Depo.ua.

Демонополізація українського газового ринку в форматі Коболєв - Вітренко проходить через залучення партнерів Газпрому в Європі, впевнений експерт.

"Зокрема, мова йде про французьку Engie, яка поставила в Україну 25% імпортного газу за 2016 - 3 млрд. І нікого не бентежить, що компанія є партнером "Газпрому" по "Північному потоку-2" і саме в цьому році збільшила закупівлі газу у росіян на 34%. Фактично, Engie купила додатковий газ для перепродажу Україні", - написав Землянський.

Експерт також зазначив, що поява таких трейдерів, як Engie - небезпечна тенденція, оскільки для французів немає політичних обмежень в закупівлях у Росії, відповідно, не за горами реставрація російського впливу на український ринок газу.

"Ціна на газпромівський газ за прямими контрактами для Engie - набагато цікавіша, ніж ціни на європейських хабах. Наприклад, Engie влітку закуповувала російський газ за ціною $ 130-140 за тисячу кубів, а продавала його "Нафтогазу" вже по 187 доларів, заробивши лише за липень і серпень 2016 близько 40 млн. доларів. Цікаво, керівники Нафтогазу, прекрасно розуміючи кон'юнктуру ринку, приймають такі рішення неусвідомлено, чи з бубновим інтересом? ", - Зазначив Землянський.

Експерт зазначив, що знамениті "оборудки Фірташа", по суті, реставруються, прикриті цілком патріотичними гаслами про демонополізацію ринку. Так що декларувати перемогу над газовою залежністю від Росії поки дуже рано.

"Створюється трейдер, який буде мати незаперечну перевагу перед іншими гравцями ринку за рахунок російського ресурсу і з претензією на можливість зберігання газу в українських ПСГ, що дає підстави говорити про намір брати участь в перспективі в транзиті російського газу по території України", - резюмував Землянський.

Як відомо, директор з розвитку бізнесу "Нафтогаз України" Юрій Вітренко навчався за програмою  MBA міжнародної бізнес- школи INSEAD у Франції. Бізнес-школа заснована в 1957 році на гроші Французької торгової палати. Кампуси школи розташовані в Європі (Франція), Азії (Сінгапур) і на Близькому Сході (Абу-Дабі). Згідно із звітом Engie за 2015 рік, ряд топ-менеджерів компанії також  навчалися в INSEAD.

 

 

 

 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme