Експерт: Гонтарєва порахувала, що долар наступного року буде не менше 30 гривень

Глава Нацбанку України Валерія Гонтарєва прогнозує долар мінімум 30 гривень
Depo.Гроші
27 грудня 2015 12:53
ФОТО: depo.ua
Експерт: Гонтарєва порахувала, що долар наступного року буде не менше 30 гривень
Експерт: Гонтарєва порахувала, що долар наступного року буде не менше 30 гривень

Про це на своїй сторінці у "Фейсбуці" розповів Олександр Дубинський, повідомляє depo.ua.

"Нещодавно в аналітичних матеріалах з'явилася інформація: "Інвестиційна компанія ICU прогнозує середньозважений курс гривні 22,53 UAH/USD в 2015 році і 30,75 UAH/USD до 2016 року". Здавалося б, черговий прогноз щодо курсу долара від чергової компанії. Чи варто приймати його всерйоз? Виявляється, варто, якщо згадати, що це за компанія, і хто за нею стоїть.

Інтернет люб'язно повідомляє: "ICU — фінансова група. Включає три бізнес-напрямки: торгові операції, інвестиційно-банківські послуги і управління активами». І що, запитаєте ви? А те, що "...у 2007-2014 роках головою ради директорів ICU була Валерія Гонтарєва, нині глава Нацбанку України". В кулуарах говорять, що пішовши на держслужбу, Валерія Олексіївна не порвала зв'язків зі своєю колишньою роботою. І начебто, навіть якісь інтереси в даній компанії у неї ще залишилися.

А якщо згадати, що саме українська інвестгрупа "Інвестиційний капітал України" (ICU) спільно з всесвітньо відомою компанією інвестиційної Rothschild займалася підготовкою та організацією продажу активів, що належать президентові України Петру Порошенку – вимальовується дуже цікавий ланцюжок:

Порошенко – Гонтарєва – ICU.

Адже саме Петро Олексійович і запропонував кандидатуру нинішнього глави Нацбанку.

Крім того, саме компанія ICU у вересні 2013 року стала першим в Україні членом провідної Міжнародної асоціації свопів і деривативів ISDA. Тієї самої, яка нещодавно першою заявила про дефолт України.

А значить, до прогнозом, озвученим від імені цієї компанії, варто поставитися більш ніж серйозно.

Ще один цікавий момент. Згідно з твердженням глави міністерства фінансів Наталії Яресько, в бюджеті країни на 2016 рік закладений курс долара 24,10. Нібито цей курс був встановлений за рекомендаціями (читаємо – вимогам) Міжнародного валютного фонду. Однак, 24,10 і 30,75 – це майже 30% різниці. Так кому ж вірити? Голослівним заявам міністра фінансів, яка зовсім недавно стверджувала, що ніякого дефолту не буде, "з усіма домовилися", або компанії, яка має безпосереднє відношення до глави НБУ Валерія Гонтаревай, компанії, явно відмінно представляє поточну картину і, швидше за все, володіє інсайдерською інформацією, "не для широкого кола осіб"?", - повідомив він. 

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші.