Екс-міністр фінансів Німеччини передумав працювати на Фірташа

Колишній міністр фінансів ФРН Пеер Штайнбрюк відмовився від співпраці з "Агентством з модернізації України", головним спонсором якого є український олігарх Дмитро Фірташ
Depo.Гроші
10 червня 2015 09:23
ФОТО: depo.ua

Про це йдеться в заяві АМУ, повідомляє depo.ua з посиланням на DW.

Штайнбрюк вирішив відкликати свою участь через "комплексні і загострювані політичні відносини в Україні".

Штайнбрюк також відзначив несумісність роботи з модернізації української банківської та податкової системи з його мандатом як депутата Бундестагу та члена парламентської фракції СДПН. Раніше Штайнбрюк, попри критику, мав намір співпрацювати з агентством та чітко заявляв про свою підтримку "цього завдання і цієї функції".

Ініціатива зі створення АМУ у березні цього року з самого початку була об'єктом критики через те, що вона фінансується українськими олігархами, головно - Дмитром Фірташем, статки якого у ЗМІ пов'язують, зокрема, з непрозорими схемами постачання російського газу в Україну.

Нині голова ради групи компаній Group DF Фірташ преребуває у Відні, де його було заарештовано у березні 2014 року за запитом ФБР.

Американські правоохоронці підозрюють, що Фірташ за допомогою багатомільйонних хабарів намагався отримати дозволи на видобуток титану в Індії.

Згідно з матеріалами кримінальної справи, яку розслідували зокрема і спецагенти ФБР, український мільярдер та його спільники отримали дозвіл на видобуток титанових руд в Індії за допомогою хабарів на загальну суму у 18,5 мільйонів доларів.

30 квітня цього року суд у Відні відмовив у екстрадиції українського олігарха до США.