Економісти розвінчали міф про страшні збитки Заходу від контрсанкцій Росії

Збиток від російських контрсанкцій для економіки США і європейських країн є несуттєвим
Depo.Гроші
9 вересня 2016 06:34
ФОТО: depo.ua

До такого висновку прийшли експерти трьох установ - Інституту Гайдара, Всеросійської академії зовнішньої торгівлі та Академії народного господарства і держслужби, передає depo.ua з посиланням на DW.

Висновки фахівців засновані на даних Eurostat і бази ООН Comtrade. На думку експертів, випадки, коли скорочення поставок на Росію призвели б до значного падіння обсягів експорту "санкційних" країн, поодинокі.

Більшість країн, на які поширюються російські санкції, компенсували втрату російського ринку поставками в інші країни, а також збільшили експорт продовольчих товарів.

У дослідженні вказується, що в деяких країнах за останні два роки показники експорту впали, однак це пов'язано не з російським ембарго, а із загальним падінням.

Відзначається також, що ініціатори санкцій проти РФ - США, Канада, Велика Британія, Німеччина, Франція - постраждали від російських обмежувальних заходів менше, ніж Норвегія, Фінляндія, прибалтійські країни і Польща, які протягом багатьох років постачали наРосію продовольчу продукцію.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші