ЄК не виключає, що Німеччина подасть нову заявку на газопровід OPAL

Єврокомісія не виключає, що оскаржить ухвалу Суду ЄС про скасування рішення, яке дозволяло "Газпрому" транспортувати більше газу в ЄС через газопровід OPAL. Інший сценарій – це нова пропозиція Німеччини щодо транспортування газу цією ниткою

Про це заявив заступник голови Європейської комісії Марош Шефчович, повідомляє Depo.ua з посиланням на "Європейську правду".

19 вересня у Брюсселі відбулися переговори між Росією, Україною та Європейською комісією щодо транзиту російського газу через Україну після закінчення терміну дії контракту наприкінці 2019 року.

У ході зустрічей Шефчович обговорив з російським міністром енергетики Александром Новаком нещодавнє рішення Суду ЄС щодо OPAL. Новак заявляв, що воно вплине на переговори про український транзит, пише Biznes Alert.

"Ми пояснили рішення Суду ЄС. Рішення ґрунтується на припущенні, що необхідна краща оцінка європейської солідарності та наслідків рішення для сусідніх ринків, особливо Польщі", – казав заступник голови ЄК.

Він додав, що наразі ЄК аналізує можливі сценарії. "ЄК має два варіанти. Перший – оскаржити вирок. Ми перевіряємо, що це означатиме, скільки часу це займе. Виходячи з попередньої практики, ми вважаємо, що це займе приблизно 2-3 роки. Другий сценарій не передбачає оскарження рішення та підготовку німецьким регулятором (Bundesnetzagentur, – ред.) нової оцінки та представлення її Комісії, як це було зроблено у випадку рішення, яке було скасовано Судом ЄС", – зазначив він.

Наразі, за його словами, експерти Комісії аналізують це рішення. "Звісно, ​​рішення має бути прийняте на політичному рівні Колегією комісарів. Ми контактуємо з німецькою стороною та німецьким регулятором щодо того, як вони планують підійти до цього питання", – зазначив він.

Bundesnetzagentur заявляє, що відповідно до рішення Суду ЄС компанії-оператору OPAL Gastransport заборонено брати участь в аукціоні на постачання по OPAL 16 вересня, а "Газпрому" заборонено користуватися цими потужностями для газового транзиту.

Нагадаємо, 10 вересня суд Європейського Союзу виніс рішення на користь Польщі та національної нафтогазової компанії PGNiG в суперечці про доступ російського "Газпрому" до гілки Nord Stream – газопроводу OPAL.

У Польщі підрахували, що після вироку Суду ЄС, який скасував рішення Єврокомісії щодо допуску "Газпрому" до газопроводу OPAL, обсяги транспортування газу "Північним потоком" мають зменшитися на 12 мільярдів 400 мільйонів кубометрів блакитного палива на рік.

Німеччина пригрозила "Газпрому" штрафом за невиконання рішення суду щодо OPAL.

За рішенням суду, російський "Газпром" повинен негайно наполовину скоротити постачання газу через газопровід OPAL.

Довідка: Газопровід OPAL потужністю 36 млрд кубометрів газу в рік був побудований у серпні 2011 року. Він пов'язав "Північний потік" з європейської ГТС. У грудні 2016 року Польща оскаржила в суді Євросоюзу рішення Єврокомісії про доступі російського "Газпрому" до газопроводу OPAL. До позову також приєдналися уряди Литви і Латвії, НАК "Нафтогаз України" і польський нафтогазовий оператор PGNiG.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme