ДТЕК Ахметова у 2016-2019 роках вивів мільярд доларів прихованими дивідендами, – Войціцька

Аналіз фінансової звітності компанії "ДТЕК Енерго" засвідчує, що за 2016-2019 роки з компанії прихованими дивідендами було виведено близько $1 млрд. Всього в ці роки (період дії формули "Роттердам +") група ДТЕК заробила близько $4,7 млрд. А сегмент теплової генерації та видобутку вугілля - близько $3,15 млрд (показник EBITDA)

ДТЕК Ахметова у 2016-2019 роках вивів мі…

Про це у своїй колонці повідомляє екс-нардеп Вікторія Войціцька (фракція "Самопоміч"), повідомляє "БізнесЦензор".

Як повідомляє Войціцька, виведення коштів відбувалося за двома умовним схемами:

  1. купівля активів;
  2. торгові операції.

Так, у 2017 році ДТЕК вивів $100 млн через купівлю машинобудівної компанії Corum (виробляє обладнання для шахт) у структур СКМ Ріната Ахметова.

Ще одна схема виведення грошей описана інвесткомпанією Dragon Capital у звіті від 5 березня 2019 року.

У серпні 2017 року офшорні компанії, афілійовані з СКМ, купили на приватизаційному конкурсі по 25% акцій компаній "Дніпроенерго" і "Західенерго" за 1,1 млрд грн. У другому кварталі 2018 року ДТЕК викуповує у структур СКМ ці ж пакети акцій, але вже за 2,6 млрд грн.

Загалом в 2018 році група ДТЕК Ріната Ахметова купила корпоративні права у пов'язаних кіпрських компаній GPL Power Limited і GPL Ingen Power Limited на суму $253 млн (6,8 млрд грн). Ці гроші могли бути використані для виплат акціонерові, оскільки ніяк не пов'язані з інвестиціями у підвищення ефективності бізнесу.

Крім того, в 2016-2019 роках компанія ДТЕК була найбільшим імпортером російського вугілля в Україну (за формулою "Роттердам+" зі своїх російських шахт ШУ "Обухівська"). Але за документами таке вугілля продавалося спочатку на швейцарську "прокладку" DTEK Trading S. A. А вже потім за завищеною ціною постачалося в Україну.

Схема така: "ДТЕК РФ" - "ДТЕК Швейцарія" - "ДТЕК Україна". За такою ж схемою постачалось вугілля із США і ПАР.

Щодо експорту електроенергії застосовувалися схеми із заниженням ціни – це дозволяло занижувати прибуток до оподаткування в Україні і акумулювати прибуток у низькоподаткових юрисдикціях. За допомогою таких схем на швейцарську "прокладку" було виведено понад $100 млн.

Також, відповідно до фінансової звітності ДТЕК, за останні чотири роки близько $600 млн холдинг заплатив за послуги компаніям, афільованим з групою СКМ Ахметова.

"Ці платежі виглядають непрозоро. Схоже, значна частина таких платежів "пов'язаним" компаніям є прихованою виплатою акціонерові", - пише Войціцька.

Нагадаємо, 15 квітня гендиректор ДТЕК Максим Тимченко оголосив про виведення в простій найбільшого вуглевидобувного підприємства "ДТЕК Павлоградвугілля" з 20 квітня.

Причиною виходу в простій Тимченко назвав відсутність виручки через "системну кризи в енергетиці", викликану падінням споживання електроенергії.

В кінці березня "ДТЕК Енерго" оголосив про виведення в простій шахти "ДТЕК Добропіллявугілля", шахти "Білозерська" та збагачувальної фабрики "Жовтнева" через відсутність попиту на вугілля.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme