Долар за 36,6 грн. Чи варто відкривати валютний депозит на умовах НБУ

Нацбанк дозволив українцям купувати долари США за офіційним курсом 36,6 грн за умови розміщення їх на депозит. Після завершення  терміну вкладу, який має становити не менше шести місяців, кошти доведеться конвертувати в гривню за поточним курсом НБУ. Кому вигідна або невигідна така інвестиція?

Журналіст стрічки новин
Долар за 36,6 грн. Чи варто відкривати в…
Фото ілюстративне

Видання "ДС" розглянуло альтернативи новому фінансовому інструменту для громадян та пояснило мотивацію Національного банку України, який вийшов з незвичною ініціативою, передає Depo.ua.

Крім згаданої пропозиції від НБУ, в українців є кілька можливостей, як за допомогою фінансових операцій спробувати захистити свої гривневі заощадження від інфляції:

  1. Купити валюту в касах банку або звичайних обмінниках.
  2. Обміняти до 100 тис. грн на валютний депозит у комерційному банку терміном три місяці і більше, з можливістю зняти кошти у валюті рахунку по завершенні цього періоду.
  3. Придбати військові облігації.
  4. Відкрити гривневий депозит.

Попри те, що НБУ дає можливість купувати долари за найнижчим (офіційним) курсом 36,6 грн, це навряд чи можна вважати найкращою пропозицією. Тому що після відкриття депозиту в комерційному банку валюту на руки не видадуть, а наскільки вдасться примножити заощадження за шість місяців і більше, невідомо. Все залежить не тільки від вартості долара в майбутньому, а й від того, який курс встановить НБУ: він може бути значно нижчим за ринковий у готівковому сегменті.

Видання доходить висновку, що найкращим варіантом може бути тримісячний або довший депозит у валюті з можливістю її зняти. Це оптимальний баланс між частковим захистом коштів від інфляції та потребою мати на руках тверду валюту, яка особливо актуальна у наш час. Проте повністю захистити кошти від знецінення навряд чи вдасться за будь-якого варіанту, бо інфляція за півроку може сягнути 10-15%.

Усе це свідчить про те, що новий депозит, який промотує НБУ, не справить великого ефекту на валютний ринок, бо не стане популярним фінансовим інструментом. Таким чином регулятору не вдасться сильно зменшити пропозицію гривні на ринку, а отже, й тиск на курс.

Докладніше про очікування НБУ та фінансові інструменти захисту заощаджень для українців читайте в статті Олексія Шевніна "Долар за 36,6 грн на депозит. Кому вигідна нова пропозиція від Нацбанку".

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme