До середини року долар може вирости до 30 гривень, - аналітики Goldman Sachs

Недовіра до політичного режиму, може викликати нову хвилю виведення капіталу з країни і ослабити курс національної валюти до середини поточного року
Depo.Гроші
19 лютого 2016 17:58
ФОТО: depo.ua

Про це йдеться в дослідження аналітиків інвестбанку Goldman Sachs, передає depo.ua з посиланням на "112".

"Незважаючи на провал голосування в парламенті за відставку уряду, постійна політична невизначеність може викликати черговий відтік капіталу і вкладів з банків. Це, в свою чергу, підвищить тиск на резерви і гривню, курс якої, за нашими оцінками, знизиться до 30 грн/дол. до середини року", - повідомляється в аналітичному огляді банку.

Також, на думку аналітиків, відсутність нових кредитів, на тлі очікуваного дефіциту поточного рахунку і відтоку капіталу, може скоротити резерви країни до критично-низьких рівнів.

При цьому зростають ризики відстрочки фінансової допомоги, очікуваної в поточному році.

"Міністр фінансів Наталія Яресько нещодавно заявила, що очікує надходження до України в 2016 році близько 8 млрд дол., або близько 10% ВВП за 2016 рік. Водночас сума і термін траншів від МВФ та інших кредиторів потенційно можуть бути змінені", - вважають експерти.

В цьому контексті зняття питання про зміну уряду є позитивною передумовою для отримання чергового траншу фінансової допомоги від Міжнародного валютного фонду (МВФ).

"Безпосередній економічний виграш України полягає в продовженні роботи із завершення другого перегляду програми співпраці з МВФ, що необхідно для отримання 1,8 млрд дол. фінансування. Судячи з заяв влади України, вони виконали більшість вимог для завершення перегляду, зокрема й ті, що стосуються забезпечення політичної стабільності. Крім того, сам Фонд у заяві від 11 лютого вказував, що дата засідання ради директорів залежить, зокрема, від прояснення ситуації навколо уряду і коаліції", - йдеться в дослідженні.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші