До Єврокомісії передали скаргу "Нафтогазу" проти "Північного потоку-2"

Секретаріат Енергетичного співтовариства передав Європейської комісії офіційну скаргу проти "Північного потоку-2", отриману від НАК "Нафтогаз України"
Depo.Гроші
6 січня 2016 18:05
ФОТО: depo.ua

Про це йдеться в повідомленні прес-служби компанії, передає depo.ua.

"Скарга проти будівництва проекту "Північний потік-2" включає два види претензій: щодо потенційного недотримання проектом нормативної бази Енергетичного співтовариства, а також про його несумісність з ключовими нормами функціонуванням газового ринку Енергетичного співтовариства, враховуючи суттєві загрози для конкуренції, які він викликає", - йдеться в повідомленні.

У своєму зверненні "Нафтогаз" стверджує, що в нинішньому вигляді проект "Північний потік-2" не відповідає вимогам щодо відокремлення функцій транспортування від функцій постачання газу, які застосовуються в Енергетичному співтоваристві та ЄС. Більше того, проект не повинен отримати виключне право недотримання цих вимог, оскільки він не сприятиме конкуренції, погіршить безпеку поставок і буде шкідливим для ефективного функціонування газового ринку Енергетичного співтовариства.

"Проект "Північний потік-2" також має ознаки антиконкурентності, оскільки він створює можливості для неконкурентної поведінки на основі попередньої змови між кількома гравцями або зловживання одним з гравців своїм домінуючим становищем в Енергетичному Співтоваристві. Враховуючи це, повинні бути ретельно вивчені можливості та ефективність використання існуючої газової інфраструктури", - заявили в "Нафтогазі".

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші.