Демчишину потрібен мільярд гривень на порятунок шахт Донбасу

Міністерство енергетики та вугільної промисловості готове представити Кабінету міністрів України програму модернізації держшахт вже цього тижня

Про це заявив міністр енергетики та вугільної промисловості Володимир Демчишин, повідомляє depo.ua з посиланням на "Укрінформ".  

"Стосовно вугільної промисловості. Концепцію і програму ми розробили, готові на цьому тижні представляти її Кабміну. Програма відносно проста, пробуємо з 35 шахт, які знаходяться на контрольованій території, вибрати найбільш життєздатні і сформувати вертикально-інтегровану компанію, в яку ввійдуть перспективні компанії. Неперспективні пробуємо приватизувати, якщо це не вдасться, будемо консервувати або ліквідовувати", - зазначив він.

За словами Демчишина, вже вибрано 22 шахти як перспективні. "При інвестиціях, які ми оцінюємо в 1 млрд- 1,100 млрд, які потрібно вкласти в ці шахти, ми можемо наростити видобуток та знизити собівартість до 1100 грн протягом року, що дасть можливість говорити про те, що не буде необхідності отримувати субсидії, і ці шахти можуть бути самодостатніми", - сказав міністр.