Демчишин пообіцяв знизити залежність від російського ядерного палива

Україна протягом двох-трьох років може суттєво знизити залежність від поставок російського ядерного палива, частка якого на українських АЕС на даний час знаходиться на рівні 90%
Depo.Гроші
5 лютого 2016 22:14
ФОТО: depo.ua

Про це на Комітеті з питань паливно-енергетичного комплексу Верховної Ради сказав міністр енергетики та вугільної промисловості Володимир Демчишин, передає depo.ua з посиланням на УНІАН.

"Ми активно працюємо в атомно-промисловому сегменті, зменшуємо залежність у постачанні ядерного палива. Це в моєму розумінні останній напрям, в якому є істотна залежність від Росії, але впевнений, що протягом 2-3 років це питання можна вирішити", - сказав Демчишин.

Нагадаємо, у рамках диверсифікації джерел постачання ядерного палива для атомних станцій Україна планує в 2016 році придбати у американсько-японської компанії Westinghouse більше третини палива для АЕС, тоді як у минулому році майже все паливо постачалося з Росії.

У березні 2015 року Южно-Українська АЕС успішно виконала завантаження модернізованого палива ТВС-WR виробництва Westinghouse на третьому енергоблоці. У квітні ЮУАЕС підключила даний блок до енергосистеми країни.

Раніше голова Westinghouse Денні Пан заявляв, що його компанія готова запровадити своє паливо на всіх атомних електростанціях України.

За встановленою потужністю ядерних енергоблоків Україна займає сьоме місце у світі. Всі реактори типу ВВЕР (водо-водяний енергетичний реактор).

В Україні діє 4 атомних електростанції з 15 енергоблоками, одна з яких, Запорізька АЕС, з 6 реакторами загальною потужністю 6000 МВт, є найбільшою в Європі.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші.