Демчишин пообіцяв зменшити ренту на газ майже вдвічі

Рентна плата на видобуток газу протягом кількох місяців знизиться для свердловин завглибшки до 5 тисяч метрів – з 55% до 35%, для свердловин понад 5 тис. метрів - з 28% до 14%
Depo.Гроші
22 червня 2015 14:28
ФОТО: depo.ua

Про це на брифінгу сказав міністр енергетики та вугільної промисловості Володимир Демчишин, передає depo.ua з посиланням на "Укрінформ".

"Рентна плата на видобуток газу зменшуватиметься, це відбудеться протягом кількох наступних місяців. Для свердловин глибиною до 5 тисяч метрів - з 55% до 35%, для свердловин глибиною понад 5 тис метрів - з 28%, до 14%. І це, скоріше за все, буде проміжний крок", - розповів Демчишин.

Міністр прогнозує, що протягом 2016 року буде можливий перехід до ще більш ліберальної системи оподаткування. За його словами, рентна плата на видобуток ресурсу знизиться ще більше, а основне податкове навантаження перейде на операційний прибуток підприємства.

Демчишин також розраховує, що будь-який інвестор, котрий вкладатиме гроші у видобуток газу, повинен на свої інвестиції отримувати близько 20% доходу.

"Так ми оцінюємо адекватну компенсацію за вклад в український газовий видобуток", - сказав він.