Данилюк: Без e-декларування траншів не буде

Отримання траншу від Міжнародного валютного фонду, кредитних гарантій від США і макрофінансової підтримки від ЄС - неможливо без запуску системи електронного декларування
Depo.Гроші
22 серпня 2016 15:27
ФОТО: depo.ua

Про це заявив Міністр фінансів Олександр Данилюк, передає depo.ua з посиланням на "Європейську правду". 

За словами міністра для роботи з міжнародними партнерами Україні потрібні якісні зміни, а не "сумнівні напівзаходи".

"Електронна система - це ключовий елемент боротьби з корупцією. Потрібно, щоб вона запрацювала повноцінно. Це надзвичайно важливо і для нас, і для наших міжнародних партнерів. Без цього виділення третього траншу опиняється під загрозою. Більш того, без МВФ ми не зможемо отримати 1 млрд дол кредитних гарантій від США, 1,2 млрд євро макрофінансової підтримки від ЄС, і кредити на покупку газу від європейських партнерів", - сказав Данилюк.

За словами міністра, Кабмін розраховував на повноцінний запуск системи е-декларування 15 серпня.

"Зараз потрібно об'єднати зусилля і максимально швидко запустити систему електронного декларування. Якщо система повністю запрацює з 1 вересня і ніяких проблем не буде, то ми зможемо розраховувати на транш у вересні", - зазначив він.

Данилюк також додав, що узгодження проекту меморандуму України з МВФ досі перешкоджали технічні моменти, які він не може назвати до їх узгодження.

Нагадаємо, що питання оцінки реформ, що проводяться урядом України в рамках програми співпраці з Міжнародним валютним фондом, не внесено до порядку денного роботи Ради директорів МВФ.

Як відомо, система електронних декларацій має отримати сертифікацію, адже це головна умова, за якої вона допоможе у боротьбі з корупцією.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші