Щоб змінювати прайс-кепи, необхідно змінити підхід до ціноутворення на енергоринку, – думка

Розмір прайс-кепів необхідно розраховувати на базі збору даних учасників ринку, їхньому аналізі, після чого й повинні визначатись економічно обґрунтовані граничні ціни

Зміна граничних цін на електроенергію, так званих прайс-кепів (pricecaps), має супроводжуватися зміною підходу до формування цінової політики на ринку електроенергії. Таку думку в коментарі Delo.ua висловив Дмитро Находкін, директор компанії-постачальника електроенергії "ВераксЭнерджі".

"Я згоден, що треба переглядати прайс-кепи, але до цього питання потрібно підійти глобально. Необхідно переглянути підхід до формування цінових методик, цінової політики", – сказав він.

На його думку, розмір прайс-кепів повинен розраховуватися на базі збору даних учасників ринку, їхньому аналізі, після чого й повинні визначатись економічно обґрунтовані граничні ціни.

При цьому Находкін нагадав, що на ринку енергогенерації на даний момент спостерігається висока концентрація виробників.

"Ми повинні розуміти, що у нас є державна генерація, це Енергоатом, Укргідроенерго та Центренерго, які займають близько 65% ринку. Але є й інші учасники ринку, більшою мірою це тепловики – ТЕС, де спостерігається явна висока концентрація. Відповідно, ця концентрація призводить до того, що близько 25-30% ринку електроенергії, які представлено ТЕС, знаходяться в одних руках. Такий обсяг концентрації дозволяє суттєво впливати на ціну на ринку електроенергії", — зазначив він.

На його думку, будь-яке неправильне рішення, зокрема, нинішній розрахунок прайс-кепів, може мати негативні наслідки. "Зокрема, в липні ми отримали зростання тарифів на 30%, а в деяких випадках - і на 100%, в залежності від категорії споживачів", – зазначив Находкін.

Відповідний аналіз і моделювання, на його думку, необхідно було провести ще перед введенням прайс-кепів, що дозволило б порівняти фактичні дані про функціонування ринку з прогнозом "і побачити, що було не так".

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme