Чехія виграла всі суди у "Газпрома"

Російський газовий монополіст компанія "Газпром" програла всі суди, намагаючись стягнути з чеської компанії RWE Transgas $524 млн
Depo.Гроші
15 травня 2015 09:10
ФОТО: depo.ua

Про це говориться у звіті "Газпрому", передає depo.ua з посиланням на "Интерфакс".

Російська компанія хотіла стягнути зазначений штраф за невиконання умов контрактних зобов'язань "бери-або-плати" за 2008, 2009 і 2010 роки.

Тяганина почалася в 2010 році в Міжнародному арбітражному трибуналі Міжнародної торгової палати (ICC) у Відні, в 2012 році вона закінчилася поразкою "Газпрому".

Арбітраж визнав дійсним частину доповнення N1 до контракту поставки газу між RWE і ТОВ "Газпром експорт", в якому вказується, що ця компанія може знижувати свої зобов'язання з відбору газу ("бери-або-плати") на ті обсяги, на які група "Газпром" продаватиме газ на ринку Чехії безпосередньо.

"Газпром експорт" оскаржив це рішення в Торговому суді Відня (в 2013 році), Верховному земельному суді Відня (2013), Верховному суді Австрії (2015) і скрізь отримав відмови.

Нагадаємо, "Нафтогаз" і "Газпром" подали позови до Стокгольмського арбітражу. "Газпром", зокрема, хоче відсудити у "Нафтогазу" $24 млрд, у тому числі за порушення принципу "бери-або-плати".

Мітки: Газпром, суд