Брюссель закликає банки ЄС відмовитись від розміщення російських євробондів

Брюссель звернувся до європейських банків з пропозицією уникати участі в розміщенні російських євробондів
Depo.Гроші
15 березня 2016 05:44
ФОТО: depo.ua

Про це, як передає depo.ua, повідомляє Financial Times з посиланням на два джерела, знайомі із застереженням ЄС.

Незважаючи на те, що введені проти Росії санкції Євросоюзу прямо не забороняють покупку російського боргу, представники ЄС в приватному порядку звернулися до європейських банків з попередженням, яке раніше озвучував Вашингтон для банків США, зазначає видання. В ЄС вважають, що кошти, виручені в результаті розміщення цінних паперів, можуть бути використані "не за призначенням", передає РБК.

За інформацією видання, представники Брюсселя в приватних розмовах з керівництвом банків закликали пам'ятати про ризик того, що облігації можуть бути використані для обходу санкцій, і вжити заходів обережності, в тому числі наполягаючи на діях, що запобігають отримання доходу від розміщення паперів особами, щодо яких введені санкції.

Якщо це попередження переконає європейські банки, Росія може бути змушена відмовитися від першої за кілька років спроби виходу на ринок запозичень, відзначає FT.

Раніше The Wall Street Journal повідомляла, що американська влада застерегла великі банки США від участі в розміщенні російських євробондів. У Вашингтоні визнали, що це може суперечити санкційній політиці проти Москви. Тоді видання повідомило, що не всі банки вже визначилися з подальшими діями.

Востаннє Росія позичала на міжнародних ринках у вересні 2013 року, коли продала папери на $6 млрд з погашенням в 2019, 2023 і 2043 роках. З тих пір Росія не виходила на міжнародні ринки капіталу через санкції Заходу, введені після анексії Криму, які фактично закрили для країни зовнішні боргові ринки (хоча західні санкції не поширюються на держпозики).

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші