Субсидії роблять тарифи не жахливими, - міністр

Якщо прибрати фактор субсидій, то тарифна картина стане жахливою, але якщо цей фактор врахувати, то в Україні співвідношення зарплат та комунальних платежів буде таким, як і в інших країнах
Depo.Гроші
14 липня 2016 21:19
ФОТО: depo.ua

Таку думку висловив міністр соціальної політики Андрій Рева, передає depo.ua з посиланням на Еспресо.TV.

Як було зазначено в студії, субсидія - це адресна допомога від держави підприємствам житлово-комунальних послуг, що перераховується на рахунки підприємств, які подають газ та воду.

"Мова йде про те, що коли ваших доходів недостатньо аби сплатити рахунки, то держава стає співучасником цього процесу. Це означає - частину платите ви, а решту платить вона", - наголосив міністр.

За його словами, та ситуація, яка нині складається з рівнем зарплат в Україні це наслідок тієї соціально-економічної політики, яка проводилась у державі 25 років.

"Замість того, щоб боротися з бідністю, - боролися з тарифами. От і доборолися...", - прокоментував Рева тарифну проблему.

Він розповів, що у 2014 році 1 млн 700 тис. сімей користувалося субсидіями, зараз це 5 з половиною млн.

Крім того, відомство прогнозує зростання до 9-ти млн сімей за наслідками сезону 2016-2017 років.

Нагадаємо, що Національна комісія держрегулювання в сфері енергетики і комунальних послуг підвищила тарифи на теплову енергію та послуги центрального опалення на 75-90% з 1 липня 2016 року.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші.