Банки очікують на зростання кредитного попиту

Банки у квітні-червні 2019 року прогнозують зростання попиту на кредити населенню та малому бізнесу
 

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на прес-службу Національного банку у Facebook.

"Банки оптимістично оцінюють перспективи зростання кредитування населення та бізнесу як у II кварталі 2019 року, так і у наступні 12 місяців. У наступні 12 місяців банки очікують приріст депозитів і портфеля корпоративних кредитів. У квітні-червні банки прогнозують зростання попиту на кредити населенню та малому бізнесу", - йдеться у повідомленні.

Зростання попиту на кредити бізнесу та населенню відбулося вже у І кварталі поточного року, і банки очікують подальшого зниження кредитного та валютного ризиків.

Крім того, третій квартал поспіль зберігаються позитивні очікування фінустанов щодо припливу депозитів.

Нагадаємо, кредитний портфель банків у національній валюті за 2018 рік зріс на 8,1%, до 616 млрд грн. Найактивніше у минулому році банки розвивали споживче кредитування. Завдяки цьому портфель гривневих кредитів населенню за минулий рік зріс на 31,4%, до 135,4 млрд грн, перевищивши обсяг портфелю у докризовий період.

Обсяг депозитного портфелю банків у національній валюті у 2018 році зріс на 10%, до 539,7 млрд грн. При формуванні заощаджень українці надавали перевагу вкладам саме у національній валюті.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна