Бахматюк привітав Нацбанк з пірровою перемогою: Через закриття Івано-Франківського ЛГЗ 720 людей втратили роботу

Екс-власник банку "ВіЕйБі" Бахматюк вважає пірровою перемогу НБУ у справі лікеро-горілчаного заводу в Івано-Франківську

Рішення суду про продаж на публічних торгах лікеро-горілчаного заводу в Івано-Франківську за позовом Національного банку до ТОВ "Станіславська торгова компанія" є пірровою перемогою, бо відмова центробанку від пропозицій про реструктуризацію боргу призвела до зупинки і знецінення цього підприємства, вважає екс-власник банку "ВіЕйБі" Олег Бахматюк.

"Хочу привітати Нацбанк з іще однією пірровою перемогою: на підприємстві, що давало роботу 720 людям, 400 млн грн виручки і 150 млн грн податків щорічно, тепер залишилося 5 сторожів", - сказав бізнесмен, власник агрохолдингів "Укрлендфармінг" і "Авангард" агентству "Інтерфакс-Україна", коментуючи судове рішення.

За його словами, з моменту запуску підприємства в 2006 році в нього було інвестовано $42 млн.

"Ми не раз пропонували: сядьмо і створімо якусь робочу конструкцію, щоб зберегти завод і можливість обслуговувати борг. Але нормальна логіка тут не працює: ніхто не хоче брати на себе відповідальність, легше знищити і продати потім за 5% від вартості на "Прозорро", - заявив Бахматюк.

Господарський суд Києва 11 лютого вирішив звернути стягнення на предмет іпотеки за іпотечним договором, укладеним між НБУ і підконтрольною Бахматюку "Станіславською торговою компанією", на цех з виробництва лікеро-горілчаних виробів в Івано-Франківську по вул. Промислова, 29. Метою є часткове погашення заборгованості за виданим в жовтні 2014 року кредитом на 1,224 млрд грн.

Крім того, восени 2018 року Нацбанк в низці судів домігся звернення стягнення на майнові комплекси ТОВ "Птахофабрика Київська" в Броварському районі під Києвом, Мліївської птахофабрики в Черкаській області та Жовтоводського м'ясопродкомбінату в Дніпропетровській області. А Господарський суд Івано-Франківської області за позовом переданого Фонду гарантування вкладів фізосіб банку "ВіЕйБі" вирішив звернути стягнення на цілісний майновий комплекс Івано-Франківського м'ясокомбінату з холдингу "Укрлендфармінг".

Коментуючи ці судові рішення, Бахматюк наголосив, що вони призвели до таких самих наслідків, зокрема на Івано-Франківському м'ясокомбінаті з 300 співробітників залишилося 10 сторожів, а решта "поїхали в Польщу". На його думку, під загрозою закриття через ініційовані Нацбанком судові спори перебувають до 10 птахофабрик з приблизно 4 тис. працівниками.

"Я не ідеалізую себе, але така відсутність логіки в діях Нацбанку мені ще не траплялася. Хто виграв? Сядьмо, домовмося і знайдімо конструктивну модель, щоб замість 3-5% ви отримали 30-50%", - заявляє бізнесмен.

Він стверджує, що зупинка підприємств одразу знецінює їх приблизно вдвічі, а розрив логістичних ланцюжків у постачанні сировини і готової продукції, які забезпечували їм агрохолдинги, знижує цю ціну ще більш істотно.

Бахматюк наголосив, що після складної роботи із залученням Ernst&Young та інших незалежних посередників, що тривала більше року, подібний сценарій спрацював з "Ощадбанком", з яким "Укрлендфармінг" і "Авангард" домовилися про реструктуризацію боргу на 4,4 млрд грн в межах процедури, визначеної законом "Про фінансову реструктуризацію".

"Але в Нацбанку цю логіку не хочуть чути. Апріорі мене вважають ворогом. На кожне звернення про можливі варіанти реструктуризації ми отримуємо ще більше агресії. Обраний шлях нічого не робити і займатися полюванням на відьом", - вважає екс-власник банків "ВіЕйБі" і "Фінансова ініціатива". На його думку, НБУ посилається на те, що закон не дозволяє знайти формалізований підхід до таких пропозицій.

Говорячи про переговори із зовнішніми кредиторами, Бахматюк сказав, що вони "теж втомилися через цю невирішену ситуацію", але конструктивніші. "З багатьма ми знайшли спільну мову, хоча деякі радикалізувалися, бо така непевна ситуація триває вже четвертий рік", -- пояснив власник "Укрлендфармінгу" і "Авангарду", нагадавши, що за цей час кредиторам було виплачено $470 млн.

Нагадаємо, НБУ 20 березня 2015 року вирішив відкликати банківську ліцензію та ліквідувати ВіЕйБі Банк, а в червні 2015 року визнав неплатоспроможним банк "Фінансова ініціатива". Потім Нацбанк подав на Бахматюка до суду п'ять позовів про стягнення заборгованості за персональним договором поруки за зобов'язаннями цих кредитних установ, що сумарно заборгували НБУ з рефінансування 10,9 млрд грн.

Зі свого боку, Бахматюк поклав відповідальність за погіршення ситуації в банках на НБУ і заявив про готовність до компромісу з Нацбанком щодо питання поручительств, запропонувавши мирову угоду навиплат на сім років з можливістю збільшити заставу перед Нацбанком.

Довідка: "Укрлендфармінг" є найбільшим агрохолдингом в Євразії. Займається вирощуванням зернових, виробництвом яєць і яєчних продуктів, вирощуванням великої рогатої худоби, дистрибуцією техніки, добрив і насіння.

У структуру холдингу входять 16 елеваторів, 216 горизонтальних зерносховищ, п'ять насіннєвих заводів, 19 птахофабрик, 10 ферм з вирощування курей-несучок, три репродуктора, три селекційних господарства, шість комбікормових заводів, завод з виробництва яєчних продуктів "Імперово Фудз", три склади тривалого зберігання яєць, шість цукрових заводів, 19 м'ясокомбінатів і два заводи з виробництва шкіри.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна