Бахматюк готовий продати інвесторам мажоритарний пакет "Укрлендфармінга"

Власник агрохолдингу "Укрлендфармінг" Олег Бахматюк розглядає можливість залучення інвестора під мажоритарний пакет з метою поліпшення фінансового стану компанії
Depo.Гроші
24 жовтня 2016 16:24
ФОТО: depo.ua

Про це бізнесмен заявив в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна", передає Depo.ua з посиланням на ДС.

"Я розумію, що залучити інвестора - це єдиний вихід. Для мене складно було прийняти рішення і піти з мажоритарного пакета. Я хотів вивести компанію на IPO. Але, бачачи проблему з Нацбанком, я розумію, що Бахматюк для "Укрлендфармінга "тепер є проблемою , і компанія не може розвиватися", - сказав він.

За словами бізнесмена, в даний час він веде переговори з китайськими компаніями та інвесторами з Близького Сходу. "Ми готові йти і до мажоритарного пакета, якщо буде вирішене питання з кредиторами. Нам потрібно скоротити боргове навантаження і зберегти розвиток компанії - це ключові моменти, на які я роблю акценти під час переговорів з інвесторами", - додав він.

Бахматюк пояснив, що зараз основним питанням, яке залишається невирішеним, є суперечка з Нацбанком щодо фінансової заборгованості його банків і компанії. "Валерія Гонтарева робить все, щоб знищити її (компанію, - ред.). Але компанія має перспективу, це велика платформа і шкода буде, якщо вона пропаде", - заявив бізнесмен.

Бахматюк також уточнив, що не має наміру продавати окремі активи "Укрлендфармінга", оскільки проблем в управлінні агрохолдингом немає. Міноритарний акціонер "Укрлендфармінга" - компанія Cargill - поки, за його словами, не планує збільшувати свій 5%-ний пакет. "Чому ми для них цікаві? Тому що ми були першою компанією, яка почала поставки кукурудзи до Китаю, і ми спільно робили деякі проекти." Укрлендфармінг" стабільно може дати 1 млн тонн зерна. У цьому році ми плануємо експортувати 2,5 млн тонн свого зерна, тому ми для них цікаві як партнер", - пояснив він.

Нагадаємо, "Укрлендфармінг" є найбільшим агрохолдингом в Євразії. Займається вирощуванням зернових, виробництвом яєць та яєчних продуктів, вирощуванням великої рогатої худоби, дистрибуцією техніки, добрив і насіння.

У структуру холдингу входять 16 сучасних елеваторів, 216 горизонтальних зерносховищ, п'ять насіннєвих заводів, 19 птахофабрик, 10 ферм з вирощування курей-несучок, три репродуктора, три селекційних господарства, шість комбікормових заводів, завод з виробництва яєчних продуктів "Імперово Фудз", три склади тривалого зберігання яєць, шість цукрових заводів, 19 м'ясокомбінатів і два заводи з виробництва шкіри.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші.