Аудитори визначили "правильну" ціну на газ для населення, – Нацкомісія

Міжнародні аудитори визначили середньозважену ціну природного газу для населення в 4205,53 грн/тис. кубометрів
Depo.Гроші
23 червня 2015 19:30
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє depo.ua з посиланням на розрахунок роздрібних цін на природний газ для населення, розміщений на сайті Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг (НКРЭКУ).

Формула середньої ціни на газ складається з: середньозваженої ціни природного газу як товару, без ПДВ (3293,6 грн/тис. куб. м) і значення питомих витрат уповноваженого суб'єкта без ПДВ (32,4 грн/тис. куб. м) помножених на коефіцієнт, що враховує цільову надбавку на природний газ плюс загальний тариф на транспортування газу, плюс середньозважений тариф на постачання газу.

При підготовці розрахунку використовувалися дані, надані НКРЭКУ, НАК "Нафтогазом України" і ПАТ "Укргазвидобування".

У робочу групу, яка робила розрахунок, увійшли представники НКРЭКУ і провідних міжнародних аудиторських компаній Deloitte, Pricewaterhousecoopers, EY і KPMG.

Нагадаємо, що цієї весни мінімальний тариф для населення на газ, що використовується для опалення, підвищений у 3,3 рази - до 3600 грн за 1 тис. куб. м з 1 квітня. Така ціна буде діяти на об'єм до 200 куб. м на місяць і тільки в опалювальний сезон (з 1 жовтня по 30 квітня). Обсяг понад 200 куб. м на місяць, а також не спожитий в опалювальний сезон газ буде оплачуватися за ціною 7188 грн за 1 тис. куб. м.