Аржевітін: Гарантувавши населенню банківські вклади, держава може розраховувати на мільярдні інвестиції

Тільки надійно законодавчо закріпивши гарантії банківських вкладів фізичних осіб, українська держава може розраховувати на те, що її громадяни дістануть "з-під матраців" сотні мільярдів доларів і інвестують їх через банки у вітчизняну економіку
Depo.Гроші
25 жовтня 2016 17:32
ФОТО: depo.ua

І внесення змін до Закону України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб" що стосується удосконалення системи гарантування вкладів і процедури виведення банків з ринку, цьому, безумовно, посприяє.

Таку думку висловив голова ради Асоціації українських банків, Керівник профільної кафедри Київського національного економічного університету, кандидат економічних наук Станіслав Аржевітін, пишуть "Українські новини".

Таким чином, експерт відреагував на внесений до Верховної Ради 10 жовтня законопроект за № 5256, серед розробників якого народні депутати Олег Ляшко, Сергій Рибалка та Віктор Галасюк.

Аржевітін вважає, що за таких гарантій в Україні може бути створений аналог Банку реконструкції та розвитку, джерелом наповнення якого повинні стати вклади стратегічного інвестора - громадян України.

"В Україні є дуже великий пласт валютного ресурсу, більше 890 млрд дол. І держава повинна зробити все, щоб з населення зробити український варіант МВФ. Для цього ми повинні гарантувати в усіх напрямках нашим українцям, тому що в такій недовірі, як сьогодні вони не підуть на цей шлях ", - підкреслив відомий банкір і експерт.

При цьому Аржевітін впевнений, що Україна не може піти на поводу одного з вимог Міжнародного валютного фонду і прибрати зі статуту Ощадбанку 100% гарантування державою збереження вкладів.

Що до пропозиції розробників даного законопроекту збільшити граничну суму гарантованих виплат вкладникам банків-банкрутів з 200 до 400 тис. грн., то тут фінансист вважає, що цей рубіж варто підняти навіть до півмільйона гривень.

"Коли встановлювалася попередня межа гарантування відшкодування вкладів, саме 200 тис.грн., Були обрані спираючись на те, що на той період до 90% всіх вкладів населення не перевищували цієї суми. Та й курс національної валюти тоді становив 1: 8. Сьогодні ми маємо зовсім іншу ситуацію ", - підкреслив кандидат економічних наук Станіслав Аржевітін.

Він підтвердив свої розрахунки тим, що за нинішнім курсом вкладники проблемних банків можуть розраховувати на компенсацію в сумі еквівалентній близько 7 тис. доларів. У той же час в Євросоюзі середньоєвропейська величина по фондам гарантування вкладів коливається в межах 50 тис євро.

Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб" (щодо удосконалення системи гарантування вкладів і процедури виведення банків з ринка) був розроблений в рамках реалізації Стратегії розвитку банківської системи 2016-2020 "Синергія розвитку банків та індустріалізації економіки", яка затверджена Комітетом Верховної ради з питань фінансової політики та банківської діяльності і рекомендована до роботи Кабміну і Нацбанку.

Нагадаємо, Комітет Верховної Ради України з питань фінансової політики та банківської діяльності звернувся до президента України Петра Порошенка з пропозицією звільнити голову Національного банку Валерію Гонтареву.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші