Суд зобов’язав компанію Ахметова сплатити "Нафтогазу" 350 млн грн

Апеляційний господарський суд Києва зобов'язав компанію ПАТ "Київенерго" виконувати договір купівлі-продажу 100 млн кубометрів газу у НАК "Нафтогаз України", який передбачає сплату понад 350 млн грн
Depo.Гроші
12 червня 2015 16:30
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє depo.ua з посиланням на Insider.

Раніше "Київенерго" подало позов до НАК "Нафтогаз України" про визнання недійсним підпункту договору купівлі-продажу природного газу від 2012 року обсягом майже 100 млн куб. м (ціна за 1 тис. куб. м природного газу становила за договором 3 509 грн).

Згідно з договором, продавець зобов'язувався передати у власність покупцю природний газ, а покупець - прийняти та оплатити цей природній газ, який мав використовуватися покупцем виключно для виробництва теплової енергії, яка споживається бюджетними установами та організаціями та іншими споживачами.
"Київенерго" аргументувало свою позицію в суді тим, що вказаний договір був вчинений під впливом тяжких для компанії обставини і на невигідних умовах.

Рішенням Господарського суду міста Києва у справі в позові було відмовлено повністю. Однак "Київенерго" подала апеляцію на це рішення. Але апеляційний суд не знайшов доказів приховування відповідачем ціни на газ понад граничну ціну (тариф), що призвело б до визнання договору як удаваного.

"Своєю постановою від 2 червня 2015 року, Київський апеляційний господарський суд залишив рішення суду першої інстанції без змін, зобов'язавши товариство виконувати свої законні обов'язки перед національною компанією", - сказано у повідомленні.

Нагадаємо, що більшість акцій ПАТ "Київенерго" володіє холдинг ДТЕК Рината Ахметова.