Ахметов "виграв" корупційний тендер "Укрзалізниці", – ЗМІ (ВІДЕО)

Компанія "Укрзалізницчпостач" визнала переможцем тендеру на постачання пружинних клем для колій компанію Ріната Ахметова "Метінвест-СМЦ", заплативши їй майже на 2 млн грн більше, ніж найдешевшому конкуренту
Depo.Гроші
1 липня 2015 16:02
ФОТО: depo.ua

Про це йдеться у програмі "Наші гроші", передає depo.ua з посиланням на Українську правду.

Згідно з розслідуванням журналістів, у тендері брали участь чотири компанії, найдешевшою з яких був "Укрзалізничбуд" з ціною 12 млн грн за 455 тонн клем. Натомість виграла компанія Ахметова з ціною 13,8 млн грн.

Важливим є також той факт, що спершу проведення торгів було заплановане на 23 квітня, але їх раптом перенесли на 30 квітня.

Формальною причиною відхилення пропозиції "Укрзалізничбуду" була прострочена банківська гарантія. Однак станом на 23 квітня цей документ був ще дійсним, а замовник офіційно запевнив постачальника, що у цьому випадку продовжувати термін його дії непотрібно.

Ахметов "виграв" корупційний тендер "Укрзалізниці", – ЗМІ (ВІДЕО) - фото 1

У той же час не в порядку були документи самого "Метінвеста" - серед них не було антикорупційної програми, передбаченої законом. Однак конкурсний комітет не звернув на це увагу і визнав компанію переможцем.

Також журналісти вияснили, що причиною перенесення дати торгів з 23 на 30 квітня стала зміна терміну оплати за поставлену продукцію з типових чотирьох місяців до над швидких п'яти днів. У коментарі "Нашим грошам" керівник "Укрзалізничпостачу" Євген Хорощак визнав, що зазвичай так швидко платять лише компанії Ахметова. Це також може свідчити про те, що рішення конкурсної комісії було попередньо прийняте на користь саме "Метінвест-СМЦ".

Журналісти програми також звернули увагу на те, що минулого року компанія Ахметова уже вигравала тендер на постачання клем у обсязі майже 2,5 тисяч тонн, але реально поставила лише 513 - тобто виконала свої зобов'язання лиш на 20%. Незважаючи на це, "Укрзалізничпостач" вирішив знову довіритися цій компанії та ще й переплатити їй майже два мільйони гривень.