Абромавичус розповів про "ганьбу для української влади"

Нинішній стан державних підприємств, включаючи їх управління і результати діяльності, є ганебним для української влади
Depo.Гроші
12 жовтня 2015 19:21
ФОТО: depo.ua

Про це заявив міністр економічного розвитку і торгівлі Айварас Абромавичус, передає depo.ua з посиланням на УНІАН.

"Стан державних підприємств, треба визнати, це сором і ганьба. Необхідно докласти всіх зусиль для реформування державного сектору економіки", - сказав він.

За словами міністра, змінити ситуацію зможе створення холдингової компанії з управління держактивами, яка виведе підприємства з-під контролю міністерств.

"У світі існує багато аналогів агентств з управління державними підприємствами, вони довели свою ефективність", - наголосив Абромавичус.

Нагадаємо, сукупний збиток 100 найбільших держпідприємств, без урахування "Нафтогазу" й "Укрзалізниці", у І кварталі 2015 року становив 9,7 млрд грн, що удвічі більше, ніж за аналогічний період минулого року.

У травні Верховна Рада не змогла проголосувати навіть у першому читанні за законопроект, який має дати старт масштабній приватизації - понад 1000 держпідприємств. 

У вересні прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк звинуватив Раду у блокуванні приватизації, а міністр економічного розвитку і торгівлі Айварас Абромавічус заявив, що "Велика приватизація" в Україні відкладається на 2016 рік через затримку прийняття законопроектів

Більше новин економіки читайте на Гроші.depo.ua