250 млн грн податків та зборів до бюджету – група LIDEA в Україні наростила потужності

За три квартали 2023р. Група "Lidea в Україні", до складу якої входять чотири компанії, підтримала український бюджет на чверть мільярда гривень

Журналіст відділу новин
250 млн грн податків та зборів до бюджет…
Насіння соняшника, ілюстративне фото

Про це йдеться у повідомленні пресслужби компанії, передає Depo.ua.

"Так, лише ТОВ "Лідеа Україна" за перші три квартали поточного року сплатив державі 145,5 млн грн, зокрема податок на прибуток – 75,6 млн грн, "ввізний" ПДВ – 38,6 млн грн та ПДФО – 15,4 млн грн, а також ЄСВ у розмірі 14,6 млн грн. та воєнний збір – 1.3 млн грн. Інші три компанії, що входять до Групи Lidea в Україні: СТОВ "Ломовате", ТОВ "МАЯК-ХУДЯКИ" та ТОВ "ЧЕРЛИС" сплатили 84,3 млн грн", - зазначає Заступник гендиректора ТОВ "Лідеа Україна" Сергій Бут

Під час повномасштабної війни дещо змінився попит, зазначають у компанії: через проблеми з логістикою українські аграрії були вимушені переорієнтуватися на олійні культури, які дають менший валовий збір, але продаватимуться за вищою ціною за тонну. Lidea в цей період продала всі доступні обсяги насіння соняшника, а продажі ріпаку та сої зросли більше як на 40%.

У компанії додають, що серед серйозних викликів для вітчизняних фермерів у сезоні 2023 р.  - дефіцит обігових коштів. Вперше насіннєві компанії мали повні склади збіжжя, але спрогнозувати в яких обсягах та за якою ціною буде його реалізація було складно. Відтак, сезон 2023 р. спонукав Lidea розвивати власний відділ трейдингу, що дозволило пропонувати господарствам більший набір послуг. Окрім того Lidea кредитували аграріїв під час весняної кампанії, — фермерів, які купляють її продукцію.

Група сконцентрувалася на забезпеченні збіжжям українського фермерства.

Зокрема по соняшнику у Lidea з'явилися новинки в сезоні 2022-2023 рр.: ЕС Белфіс, ЕС Слава, ЕС Епік, ЕС Цейлон СУ. Всього висіяно новинок на загальну площу 45 тис. га. Що стосується ріпаку, то в сезоні 2022-2023 рр. з'явилися нові гібриди ЕС Капелло та ЕС Моменто. Їх висіяно на загальну площу більше 20 тис га. Крім того, в сезоні-2023 компанія отримала реєстрацію на 2 сорти озимої пшениці Сомтюозо КС та Соліндо КС. Сумарно даними сортами засіяно більше як 50 га посівів категорії Еліта. Щодо кукурудзи компанія розпочала реалізацію гібридів ЕС Катамаран, Ініці, Керала.

Загалом по Групі компаній інвестиції у локальне виробництво збільшились у 2023р. з понад 600 млн до 1,1 млрд грн. Зокрема інвестиції направили на лінію протруювання насіння, у процес підготовки паперової тари, збудувала власну типографію, склади, модернізувала спец обладнання, збудувала бомбосховище на виробництві. У компанії додали, що наразі в планах значні інвестиції у прийомку та доробку соняшника.

За словами "лідеївців", з 24 лютого у компанії поставили на перше місце не прибутковість бізнесу, а долю українського фермера, запровадивши внутрішню програму "Разом до посівної!", допомагаючи аграріям безкоштовним насіннєвим матеріалом. Загалом, з 24 лютого компанія надала благодійну допомогу населенню більше ніж на 33 млн грн.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme