"Укрзалізницю" зобов'язали виплатити 100 млн за позовом АМКУ

Київський апеляційний господарський суд підтвердив рішення Господарського суду м.Києва за позовом АМКУ до "Укрзалізниці" про стягнення на користь держбюджету 100 млн грн у справі про захист економічної конкуренції
Depo.Гроші
8 вересня 2015 05:46
ФОТО: depo.ua

Про це повідомили у прес-службі КАГС, передає depo.ua.

"АМКУ звернувся до суду у зв'язку з діями "Укрзалізниці", що полягали у зобов'язанні вказувати в перевізних документах перевезення зернових вантажів ТОВ СП "Нібулон" до станції Миколаїв-Вантажний як перевезення зернових вантажів на експорт (тобто з перетином державного кордону України). Це потягло за собою донарахування та стягнення відповідної частки тарифу без належних обґрунтувань, що є порушенням закону України "Про захист економічної конкуренції", у вигляді зловживання монопольним (домінуючим) становищем на загальнодержавному ринку, що призвело до ущемлення інтересів інших суб'єктів господарювання. За вказане правопорушення на відповідача було накладено штраф у розмірі 100 млн грн", - йдеться в повідомленні.

Рішенням Господарського суду м. Києва у справі №910/16430/14 позов було задоволено. Не погоджуючись з ним, "Укрзалізниця" звернулася до Київського апеляційного госпсуду з апеляційною скаргою.

"Проте, вивчивши представлені докази у справі і вислухавши доводи сторін, колегія суддів КАГС дійшла висновку, що вимоги Антимонопольного комітету України є законними і справедливими. Тим самим, своєю постановою від 2 вересня 2015 р. апеляційний суд зобов'язав адміністрацію залізничного транспорту дотримуватися закону і відповідати за свої незаконні дії, які призвели до ущемлення інтересів інших суб'єктів господарювання", - зазначили у прес-службі суду.

Більше новин читайте на Гроші.depo.ua