"Укрнафті" незаконно передали 2 млрд "кубів" газу, – "Нафтогаз"

Представник державної виконавчої служби безпідставно передав ПАТ "Укрнафта" близько 2 млрд кубометрів газу 3 червня
Depo.Гроші
7 червня 2016 10:20
ФОТО: depo.ua

Він начебто вилучив цей газ з підземного сховища, що управляється ПАТ "Укртрансгаз", передає depo.ua з посиланням на прес-службу НАК "Нафтогаз-Україна".

У компанії стверджують, що "Укрнафті" передали газ на підставі фіктивного акту про виконавчу дію, яка не мала місця.

"При складанні акту державний виконавець, зокрема, порушив порядок здійснення вилучення майна, склавши акт про начебто вилучення газу з підземного сховища газу (які знаходяться, переважно, в західній частині України), при цьому перебуваючи в Києві біля центрального офісу "Укртрансгазу", - йдеться у повідомленні.

У компанії пояснили, що газ, про який йдеться у судовому рішенні, було видобуто "Укрнафтою" у 2006 році та за рішенням уряду спрямовано на споживання населенням.

"Згідно з законодавством, чинним у той час, "Укрнафта" мала продавати весь товарний газ власного видобутку "Нафтогазу" за ціною, встановленою державним регулятором НКРЕ, для подальшої реалізації цього газу населенню", - зазначили в "Нафтогазі".

У компанії стверджують, що, починаючи з 2005 року менеджмент "Укрнафти" ухилявся від оформлення договорів купівлі-продажу з "Нафтогазом", мотивуючи свою відмову низьким рівнем цін, встановлених НКРЕ.

Також зазначається, що "Нафтогаз" неодноразово висловлював готовність оформити обсяги газу "Укрнафти", передані для споживання населенням, за цінами, встановленими державним регулятором у відповідні періоди.

"У спробі оформити вилучення газу державний виконавець керувався судовим рішенням № 6/521, винесеним Господарським судом Києва у травні 2014 року. 30 березня 2016 року "Нафтогаз" подав заяву про перегляд зазначеного рішення за нововиявленими обставинами", - заявили у компанії.

У "Нафтогазі" стверджують, що "Укртрансгаз" не укладав договір зберігання газу з "Укрнафтою", не приймав в компанії ці обсяги газу на зберігання та, відповідно, не має підстав передавати такі обсяги газу "Укрнафті".

Нагадаємо, що ПАТ "Укрнафта" - найбільша українська нафтодобувна компанія. НАК "Нафтогаз України" належить 50%+1 акція "Укрнафти", групі компаній "Приват" Ігоря Коломойського - близько 42% акцій.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші<