"Укрнафта" подала позов проти Росії в міжнародний арбітраж

ПАТ "Укрнафта" звернулася до міжнародного арбітражного суду в Гаазі з позовом про захист своїх інвестицій проти Російської Федерації
Depo.Гроші
11 січня 2016 11:31
ФОТО: depo.ua

Інформація про це оприлюднена на сайті арбітражу, передає depo.ua.

Крім того, з позовами до Росії в міжнародний арбітраж звернулися компанії "Кіровоград-Нафта", "Крим-Петрол", "Пірсан", "Трейд-Траст", "Елефтерія", "ВКФ Сатек", "Рустел", "Рубенор" , Stemv Group, Novel-Estate, Stabil.

Всі вони посилаються на регламент UNCITRAL (United Nations Commission on International Trade Law, Комісія ООН з права міжнародної торгівлі) та угоду між урядами Росії і України від 27 листопада 1998 про захист інвестицій.

Раніше Ігор Коломойський звернувся до міжнародного арбітражного суду в Гаазі з позовом про захист своїх інвестицій в аеропорт "Бельбек" (що знаходиться в окупованому Криму) проти Російської Федерації, передає delo.ua.

Permanent Court of Arbitration також розглядав справу ЮКОСа проти Росії. Процес зайняв дев'ять років і в липні 2014 позов колишніх акціонерів НК "ЮКОС" був задоволений. Суд зобов'язав Росію виплатити $ 50 млрд. У тому числі кіпрська Hulley Enterprises повинна отримати $ 39,9 млрд, Yukos Universal (острів Мен) - $ 1,8 млрд, Veteran Petroleum (Кіпр) - $ 8,2 млрд. Спочатку екс-акціонери вимагали стягнути близько $ 100 млрд.

Російська Федерація оскаржила дане рішення суду.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші.