"Укрінтеренерго" оплачує електрику для терористів, - Держфінінспекція

Державна фінансова інспекція України виявила, що "Укрінтеренерго" оплачувало постачання електроенергії на територію, підконтрольну бойовикам у період з 1 січня 2014 року по 31 травня 2015 року
Depo.Гроші
27 серпня 2015 13:04
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє depo.ua з посиланням на прес-службу Держфінінспекції.

"ДПЗД "Укрінтеренерго" всупереч законодавству взяло до розрахунків з ВАТ "Інтер РАО ЄЕС" факт постачання електроенергії на територію, що тимчасово не підконтрольна Україні", - йдеться у повідомленні.

Також, як виявила Держфініспекція, "Укрінтеренерго" уклало контракт з юридичною особою, створеною для здійснення господарської діяльності на тимчасово окупованій території АР Крим на підставі законодавства Російської Федерації про анексію Криму, якого не визнає Україна. А факти внесення змін до текстів згаданого контракту після його підписання без укладення додаткових угод мають ознаки підроблення документів.

Окрім того, електроенергія, поставлена за контрактом між "Укрінтеренерго" та "Інтер РАО", яка надійшла територію України у квітні 2015 року, перебуває під митним контролем понад 90 днів, що суперечить чинному законодавству.

Держфінінспекція передала матеріали ревізії правоохоронцям для надання оцінки законності здійснення "Укрінтеренерго" фінансово-господарської діяльності при укладенні та виконанні контрактів щодо імпорту електроенергії з Росії і продажу електричної енергії на тимчасово окуповану територію АР Крим та м. Севастополя, наявності ознак кримінальних правопорушень, передбачених Кримінальним кодексом України.

Про результати ревізії поінформовано уряд.

Як повідомляв depo.ua, 16 лютого Генпрокуратура відкрила кримінальне провадження за фактом підписання контрактів на імпорт електроенергії з Росії  та її постачання анексованому Криму.

Більше новин економіки читайте в розділі Гроші. depo.ua