"Укргазпромбанк" купив бізнесмен з ОАЕ, - Нацбанк

Арабська компанія Primestar енергії FZE, контрольована бізнесменом з ОАЕ Хамідом Сьєдом Салахуддіном, купила неплатоспроможний "Укргазпромбанк"
Depo.Гроші
13 серпня 2015 12:35
ФОТО: depo.ua

Про це повідомлчє depo.ua з посиланням на прес-службу Національного банку.

"Національний банк 5 серпня 2015 погодив Primestar енергії FZE придбання істотної участі в ПАТ" Укргазпромбанк ". Єдиний акціонер Primestar енергії FZE - громадянин Індії та резидент ОАЕ Хамід Сьєд Салахуддін, який стане єдиним кінцевим власником банку", - наголошується в повідомленні.

Регулятор повідомив, що перед погодженням провів ідентифікацію компанії та її акціонера, перевірив їхню ділову репутацію та фінансовий стан, який виявився достатнім для купівлі банку. Було вивчено фінансову звітність компанії за останні 3 роки, аудиторські висновки щодо звітності, інформацію щодо коштів на банківських рахунках власника тощо.

12 червня 2015 року були внесені зміни до "Положення про порядок реєстрації та ліцензування банків, відкриття відокремлених підрозділів", якими було суттєво підвищено вимоги до інвесторів неплатоспроможних банків. Згідно з внесеними змінами розмір власних коштів особи, яка має намір стати кінцевим власником істотної участі в неплатоспроможному або перехідному банку, повинен бути не меншим, ніж 500 млн. гривень.

Згідно з Закону України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб" новий власник банку має протягом місяця після укладання договору відновити показники платоспроможності та ліквідності ПАТ "Укргазпромбанк". 

Після завершення процедури докапіталізації Нацбанк проведе інспекційну перевірку банку на предмет приведення його діяльності до вимог законодавства та виконання умов договору купівлі-продажу.

Нагадаємо, 7 серпня Фонд гарантування вкладів продав неплатоспроможний "Укргазпромбанк" інвестору, Primestar енергії в цілому, включаючи зобов'язання перед вкладниками і кредиторами.

Фонд гарантування вкладів ввів тимчасову адміністрацію в "Укргазпромбанк" 8 квітня на 3 місяці.

У липні Антимонопольний комітет дозволив арабської компанії Primestar енергії FZE купити понад 50% "Укргазпромбанку".

Хамід Сьєд Салахуддін є сином індійського мільярдера, який працює в ОАЕ і очолює ETA АСКОН Star Group (будівельний бізнес і нерухомість).

Більше новин економіки читайте в розділі Гроші. depo.ua