"Газпром" вперше офіційно назвав вартість "Турецького потоку"

"Газпром" вперше офіційно назвав вартість "Турецького потоку" - € 11,4 млрд без ПДВ, а з податками, - € 13,6 млрд
Depo.Гроші
11 серпня 2015 07:22
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє depo.ua з посиланням на "Комерсант".

Вартість експортного газопроводу "Турецький потік" в чотиринитковому виконанні складе € 11,4 млрд без ПДВ, при цьому вартість першої нитки - € 4,3 млрд, заявив учора перший заступник начальника департаменту з управління проектами "Газпрому" Олексій Серебряков.

Монополія вперше офіційно розкрила витрати на "Турецький потік" з тих пір, як в грудні 2014 року замінила ним закритий проект South Stream. Витрати на морську частину останнього оцінювалися в € 9 млрд (€ 13,2 млрд з урахуванням вартості кредитів), і саме з цієї оцінки аналітики досі розраховували можливу вартість "Турецького потоку". Той факт, що перша нитка коштує значно - на 80% - дорожче наступних, пояснюється тим, що в неї включена вартість берегової інфраструктури, зокрема компресорна станція "Руська" біля Анапи.

Як зазначає видання, якщо не враховувати вартість фінансування, то "Турецький потік" виявиться дорожчим від морської частини South Stream на 51%. Порівняти вартість фінансування двох проектів складно: для South Stream "Газпром" збирався залучати проектне фінансування, а на "Турецький потік", можливо, сам буде залучати кредити. У той же час, за словами співрозмовників видання в галузі, в умовах санкцій та активної протидії проекту з боку Вашингтона і Брюсселя, а також відсутності європейських партнерів "Газпром" все одно навряд чи зміг би залучити для проекту кредити дешевше, ніж для себе.

Більше новин економіки читайте в розділі Гроші. depo.ua.