"Газпром" поки звільнить Україну від умови "бери-або-плати"

Наступні два квартали для України не діятиме умова "Газпрому" "бери-або-плати"
Depo.Гроші
16 вересня 2015 20:36
ФОТО: depo.ua

Про це заявив глава "Газпрому" Олексій Міллер, передає depo.ua з посиланням на Еспресо-ТВ.

"Ми очікуємо, що угода за участю Європейської Комісії буде підписана наступного тижня, і постачання російського газу за передоплатою відновляться з 1 жовтня", - сказав глава російської компанії.

"Газпром" утримається від умови "бери-або-плати" у наступні 2 квартали", - додав він. Незастосування правила take or pay було однією з вимог української сторони.

"До сьогоднішнього дня від європейських структур України надано фінансування в розмірі $ 500 млн, це забезпечить придбання у "Газпрому" близько 2 млрд куб. м газу, що, звичайно ж, недостатньо для проходження всього осінньо-зимового періоду без ризиків. Ми продовжимо роботу" , - сказав глава газового монополіста.

Нагадаємо, минулої п'ятниці делегації Росії та Європейської Комісії погодили умови зимового пакета для України. Після узгодження з українською стороною його планують винести на підписання.

 Демчишин вчора заявив, що рішення з організації постачання російського газу до України в рамках так званого "зимового" пакету буде прийнято цього або наступного тижня.

Більше новин економіки читайте в рубриці Гроші.depo.ua.