"Газпром" назвав ціну газу для України

ПАТ "Газпром" готовий постачати газ в Україну за ціною $167,57 за тис. кубометрів відразу після отримання передоплати
Depo.Гроші
30 червня 2016 17:59
ФОТО: depo.ua
"Газпром" назвав ціну газу для України
"Газпром" назвав ціну газу для України

Про це під час прес-конференції заявив голова правління "Газпрому" Олексій Міллер, передає depo.ua.

"Ціна для України за формулою ціни за контрактом 2009 року становить $167,57 на третій квартал. Попередній рахунок для компанії НАК "Нафтогаз України" виставлений. Для того, щоб відновити поставки, НАК має лише зробити передоплату", – сказав він.

"Газпром" гарантовано поставить газу нашим українським колегам стільки, скільки його буде сплачено", – додав він.

За словами Міллера, чинний контракт не вимагає жодних доповнень для того, щоб відновити поставки газу в Україну, для цього достатньо зробити тільки передоплату.

При цьому він заявив, що "ціна газу для України є нижчою, ніж на європейських торгових майданчиках за нашим контрактом і покупка нашого російського газу для України є вигідною".

"Обсяги, які наші українські колеги заявляють на третій квартал, досить значні – 3 млрд кубометрів газу... І ці обсяги абсолютно виправдані. Ми дуже уважно стежимо, як Україна веде закачування газу в ПСГ. На жаль, до сьогоднішнього дня відставання від графіка попередніх двох років з закачування газу в ПСГ становить вже понад 2,2 млрд кубометра газу. Це дуже-дуже велика величина", – сказав Міллер.

Ціна на другий квартал для України була $177.

Нагадаємо, що  7 червня глава "Газпрому" Олексій Міллер заявив, що компанія отримала листа від НАК "Нафтогазу-Україна" з проханням про відновлення постачань газу.   Водночас у  "Нафтогазі" запропонували "Газпрому"  додаткову угоду, яка дозволить Україні закуповувати газ за умовами чинного контракту, але тільки необхідний для України обсяг, а не 3 млрд кубометрів на місяць, як прописано зараз.

23 грудня на Росії заявили, що зробили "хорошу" цінову пропозицію Україні щодо купівлі газу в третьому кварталі.

З минулого листопада Україна не закуповувала газ безпосередньо в Росії, водночас російське блакитне паливо купували в країн ЄС. У квітні 2016 року в Мінпаливенерго України вважали, що можна повернутися до закупівель газу в Росії за ціною $160-170 за тис. кубометрів

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші<