«ДНР» має намір націоналізувати шахту ім. Засядька, а її директора - судити

Договір оренди шахти імені Засядька в Донецьку буде припинений достроково, підприємство перейде у власність самопроголошеної «Донецької народної республіки»
Depo.Гроші
13 березня 2015 09:42
ФОТО: depo.ua
«ДНР» має намір націоналізувати шахту ім. Засядька, а її директора - судити
«ДНР» має намір націоналізувати шахту ім. Засядька, а її директора - судити

Про це заявив у п'ятницю так званий «глава ДНР» Олександр Захарченко, передає depo.ua з посиланням на ТАСС.

«Зміна власника на шахті не планується. Шахта державна і була взята в оренду. Достроково буде припинений договір оренди. По суті, власник не змінювався, це «Донецька народна республіка», як правонаступник України», - наводить його слова сепаратистське «Донецьке агентство новин».

Крім того, як заявив Захарченко, в самопроголошеній «Донецькій народній республіці» збираються судити директора шахти ім. Засядька в Донецьку «за своїми законами».

«Суд. За нашими законами. Якщо буде доведена диверсія, то для директора буде гірше», - зазначив він.

Він заявив, що видобуток вугілля на шахті ім. Засядька була під забороною, оскільки підприємство знаходилося в зоні бойових дій.

«Але він (директор, - ред.) запустив туди людей, і такою злочинною недбалістю могли скористатися диверсанти», - заявив Захарченко.

Як повідомляв depo.ua, на шахті ім. Засядька (Донецьк) 4 березня в 5:20 стався вибух газово-метанової суміші. Під час вибуху під землею знаходилися 230 гірників. Кількість загиблих в результаті аварії на шахті досягла 34 осіб. Прокуратура Донецької області почала кримінальне провадження за фактом вибуху.

ДОВІДКА: Шахта ім. Засядька контролюється найстаршим народним депутатом України Юхимом Звягільським. На сьогоднішній день Звягільський офіційно вважається лише почесним головою ради директорів Орендного підприємства Шахта імені О. Засядька.