Звучатиме пісня в пам'ять про Ніну Матвієнко: Анжеліка Рудницька запустила проєкт "100-ліття незламності"

Співачка та волонтерка Анжеліка Рудницька стала ідейницею пісенного проєкту "100ліття незламності. Історія української боротьби в піснях" – літопису від пісень Січових стрільців до популярних треків періоду російсько-української війни

Звучатиме пісня в пам'ять про Ніну Матві…
Анжеліка Рудницька

Про це йдеться у пресрелізі проєкту, передає Depo.ua

"Культура, зокрема, пісня, формує ідентичність, дає силу та енергію. Від покоління до покоління ми передаємо дух українського героїзму. Впевнена, якби ми більше звертали увагу на культуру, боротьба за державність була б не такою страшною і кровопролитною, як зараз", – переконана Анжеліка Рудницька. 

Артистка стала ідейницею пісенного проєкту "100ліття незламності. Історія української боротьби в піснях" – літопису від пісень Січових стрільців до популярних треків періоду російсько-української війни. До переліку увійшли вісімнадцять музичних творів, які відомі артисти виконують у супроводі оркестру ім. Б. Лятошинського. 

Так, наприклад, Тарас Компаніченко, лідер гурту "Хорея Козацька", представляє марш УПА-Захід "Ми лицарі без жаху і без смерті", написаний ще в далекому 1911 році Василем Пачовським до театральної постановки "Сонце Руїни", а дует "Тельнюк: Сестри" – пісню на слова відомої української письменниці Оксани Забужко "Рядок з автобіографії", що має назву "Мої предки". До збірки також увійшли такі пісні як "Йде українське військо" у виконанні "Піккардійської Терції", "Батько наш Бандера" Олега Скрипки, "Вільні люди" лідера гурту "Без Обмежень" Сергія Тачинця, "Діти" Жадана і Турчинова, "Моя країна" Ярмака та інші. 

Особливістю літопису є "мінусівки" пісень у вільному для скачування доступі – як шанс талановитим людям, які не мають можливості витрачати кошти на професійне аранжування, співати під якісну фонограму. 

"Ми взяли на себе державницьку задачу по згуртуванню і єднанню людей, віддзеркаленню світовідчуття українця в нинішній ситуації", – пояснює авторка проєкту, який має всі шанси стати унікальним на українській сцені. 

До речі, тема об’єднання різних поколінь, зокрема, родинної спадковості, перетекла до іншого проєкту Анжеліки Рудницької – "Територія Різдва. Сила Роду".  

Різдво – це родинне свято, тому й виникла ідея трансформувати проєкт, додавши до "Території Різдва" сімейного тепла і показавши наших артистів з їхніми рідними. Тому цього року ви побачите на сцені артистів із мамами і татами, кумами, сестрами та братами. Наприклад, Анжеліка Рудницька вперше заспіває на великій сцені з сестрою, Марічка Бурмака – з кумом Іваном Малковичем, Наталка Карпа – з татом і донечкою, а Анна Добриднєва – з мамою.     

"В цьому проєкті я вибрала щедрівку, яку мала виконувати Ніна Матвієнко, Тоня і маленька Нінуся. На превеликий жаль, ми не встигли її зняти. Тож тепер "Сів Ісус Христос вечеряти" звучатиме на згадку про Ніну Матвієнко", – каже натхненниця різдвяної містерії. 

"Ми залучили багато автентичного одягу. Деяким костюмам, в яких виступають артисти, по сто років. Прикраси – музейні скарби, які коштують шалені гроші. Для нас їхня цінність – це також сила нашого роду, яка має примножуватися, а українська традиція має тривати. Музика дає відчуття тяглості поколінь", – зазначає Анжеліка Рудницька.


 

 

 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme