Звіриний туризм: Де в Україні знайти незвичайні ферми

В Україні чимало туристичних компаній та екскурсоводів пропонують тури до архітектурних пам’яток та природних заповідників. Але влаштувати собі цікаву подорож можна не лише із загальновідомими орієнтирами

Марія Зайчик
Журналіст відділу «Життя»
Звіриний туризм: Де в Україні знайти нез…

Приводом об’їхати довкола країни, та ще й стати ближчими до природи можуть бути...незвичайні ферми. І виявляється, тут є на що подивитися!

Журналісти Depo.ua пропонують вам віртуальну екскурсію до цікавих локацій, аби ви могли спланувати найкращий маршрут.

Оленяча ферма

В Україні розведення оленів – не надто популярне заняття, втім одна велика оленяча ферма у нас таки є – на Закарпатті, у селі Іза. Вона з’явилася ще за радянських часів і на самому початку розведення оленів відбувалося з метою видобутку з їхніх рогів лікарської речовини – пантокрину. Тоді це приносило непогані кошти. Після здобуття Україною незалежності пантокрин здешевшав, але ферма не збанкрутувала – але перетворилася не лише на бізнес з фармацевтичною метою, а й на туристичний об’єкт.

оленяча ферма

Нині тут – кілька сотень плямистих красенів та красунь, на яких може приїхати подивитися кожен бажаючий. Хазяї проведуть екскурсію по фермі, розкажуть про тварин та їхні особливості, нададуть можливість зробити гарні фото.

Перед поїздкою є сенс зателефонувати на ферму, уточнити час прибуття. За бажання, оленям можна буде купити ласощі: спеціальні кукурудзяні палички, які ви отримаєте на місці (не варто везти їм звичайні солодкі вироби!).

Час для відвідування оленячої форми: понеділок – субота із 9:00 до 18:00, неділя - вихідний.

До речі, якщо ви полюбляєте і інших тваринок, крім оленів, то у цьому ж селі є приватна сироварня "Бараново" де тримають кіз та овець, із якими також можна поспілкуватися. 

Поглянути на зубрів

зубри

Ще одна цікава локація із тваринами на закарпатті – ферма зубрів у  селі Мислівка ( знаходиться у Долинському районі Івано-Франківської області). Сайту, як і контактів самої ферми у вільному доступі немає – доведеться їхати у саме село, і там вже питати місцевих. Та і дорога ця буде нелегкою – чималий шмат шляху пролягає по гірській грунтовій дорозі.

Втім, подейкують, це того варте, адже ферма зубрів – одна з найбільш екзотичних в Україні. Ця тварина – найбільший та найважчий ссавець на теренах Європи (якщо рахувати природне середовище життя), і ще на початку 20 сторіччя їхній вид знаходився на межі вимирання.

Крім самих зубрів, на фермі також можна зустріти косуль та диких кіз – усі вони вільно ходять по великій території ферми.

Туристичні буйволи

буйволи

Трохи менш екзотична, але не менш цікава і доступніша фізично ферма "Карпатський буйвіл" – не єдина у своєму роді, але найбільш відома. Вона розташовується на Закарпатті, біля міста Виноградів. Нині тут понад 50 тварин та власне господарство із виготовлення молочних та кисломолочних продуктів. 

Ця локація досить туристична, тут налагоджена екскурсійна програма та дегустації.

Поласувати страусиними яйцями

страусина ферма

Страусиними фермами в Україні вже кілька років як нікого не здивуєш, та їх варто включити у цей перелік. Зокрема, розповісти про найбільшу з них – "Долину страусів", де можна поспілкуватися не лише із найбільшими на Землі птахами, а й поласувати страусиною яєчнею.

Серед плюсів – налагоджена екскурсійна програма, ресторан на території та розташування неподалік від столиці: ферма знаходиться у селі Ясногородка, шлях до якого з Києва займе десь зо 30 хвилин. 

Ще одна досить відома ферма зі страусами знаходиться у селі Грузьке (неподалік Кривого Рогу). "Страус Парк Ленд" також пропонує страви зі страусів та їхніх яєць, екскурсії по фермі і подобово здає кімнати та дерев'яні будиночки на території.

У гості до віслюків

віслюки

Цікава локація неподалік від Києва (20 км) – віслюкова ферма Osloff у селі Великі Дмитровичі, де у вас буде можливість покататися на віслюках та спробувати віслюче молоко. Нині ця ферма – єдина віслюкова в Україні, не рахуючи окупований Крим.

Вхід для дорослого тут коштує 200 грн, для дитини – 100 грн. У цю вартість входять дегустація молока, прогулянки по парку, катання на віслюках для дітей. 

Нюанс: перед приїздом на ферму варто заздалегідь попередити власників. Гостинці для віслюків також можна зібрати власноруч: підійдуть морква та невеликі яблука. Кажуть, вони дуже кумедно ними хрумкають.  

Овеча ферма

вівці

Ще одне місце для "тваринного туризму" – овеча ферма Sheepland у селі Велика Бугаївка (у 30 км від Києва). Натовпу тут майже не зустрінеш: крім спілкування із власне вівцями, а також гусями, качками, козами та поросятами тут подбали про відпочинок "тет-а-тет з природою". Із цим допомагають і площа господарства, і спеціальні зони для відпочинку.

Вартість входу:  100 гривень.

Угорські корови

сірі корови

Незвичайні для нашого ока тварини – угорські сірі корови перебувають на ще одній фермі на Закарпатті у селі Велика Добронь. Цей вид – один із тих, які мало не зникли на початку 20 сторіччя, та популяцію вдалося вберегти. Сірі корови – великі, часто сягають 700-900 кг, доволі пухнасті та з довгими рогами. Цікаво, що ці тварини не дають молока, тож розглядаються як м’ясна порода та  просто екзотична, через свій незвичний вигляд, худоба. 

Відстань від Мукачева та Ужгорода до об’єкта – близько 40 км.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme