Звернення до Вселенського Патріарха Варфоломія про сприяння об’єднанню українських церков

Православні українські віряни та духовенство напередодні Собору Православної церкви звернулися з петицією до Вселенського Патріарха Варфоломія з закликом посприяти об'єднанню українських церков
Depo.Життя
19 червня 2016 11:00
ФОТО: depo.ua
Звернення до Вселенського Патріарха Варфоломія про сприяння об’єднанню українських церков
Звернення до Вселенського Патріарха Варфоломія про сприяння об’єднанню українських церков

За інформацією depo.ua, звернення вже підписали провідні представники духовенства і мирян УПЦ МП, зокрема В'ячеслав Горшков, Євген Аврамчук, протоієрей Георгій Коваленко (ЕКС-спікер УПЦ, а нині керівник відкритого православного Університету святої Софії-Премудрості ) і інші.

Наводимо повний текст петиції:

Запрошуємо духовенство і вірян різних українських церков, як в Україні, так і за її межами, приєднуватися до відкритого звернення до Його Всесвятості Вселенського Патріарха Варфоломія, яке буде направлене йому під час проведення Святого і Великого Собору Православної Церкви на о.Крит (19-26.06).

Ваша Святосте!

Ми, віряни і духовенство розділених українських православних церков, в тому числі УПЦ, яка досі залишається частиною Московського Патріархату, уболіваємо за долю українського Православ’я. Ми щиро вдячні за турботу Константинопольської Церкви-матері та Вас особисто про Православну Україну, знаємо і цінуємо ті принципи, які Ви проголосили і реалізовували як під час відвідування України у 2008 році, так і в неодноразових зустрічах з духовними, громадськими і політичними лідерами України, зокрема з попереднім Предстоятелем Української Православної Церкви блаженної пам’яті митрополитом Володимиром, який у 2008 році вже звертався до Вас і до всіх Предстоятелів Православних Церков з проханням посприяти об’єднанню українського Православ’я. Виходячи з такої тривалої співпраці, просимо Вашу Святість допомогти українцям в досягненні омріяної церковної єдності. В цьому зацікавлені мільйони православних вірян в Україні, і серед них — вельми значна частка парафіян Української Православної Церкви.

Хоча серед духовенства і вірян різних церковних юрисдикцій існують різні думки з приводу майбутнього Православ'я в Україні (що є цілком нормальним для демократичної держави), але статус автокефальної Церкви є природним і закономірним, враховуючи 1000-літній досвід існування української держави ще з часів нашої православної єдності з Візантією. На нашу думку, можлива і доцільна певна послідовність кроків заради такого об’єднання:

1) Визнання можливості і створення умов для братського, молитовного і (в недалекій перспективі) євхаристійного спілкування між вірянами українських православних юрисдикцій, ще до того як будуть вирішені складні питання статусу українських церковних юрисдикцій у світовому Православ’ї.

2) Усвідомлення та ствердження того, що майбутня об’єднана автокефальна Православна Церква в Україні, відповідно до гарантованої законодавством України свободи совісті і релігійних переконань, не перешкоджатиме релігійному самовизначенню православних українців, які будуть мати бажання залишатися в підпорядкуванні Московського Патріархату як частина Російської Православної Церкви в Україні.

3) Просимо вжити Ваш авторитет для заклику до єпископів в Україні не вживати церковно-адміністративних заходів до священнослужителів, які публічно підтримують різні формати об’єднання українського Православ’я. Сприяти вільному переходу парафій і священнослужителів в об’єднану автокефальну Православну Церкву в Україні.

Ми схвалюємо ініціативу народних депутатів України, проголошену у зверненні до Вашої Святості, щодо скликання під проводом Вселенського Патріархату Всеукраїнського об’єднавчого собору, який би вирішив усі суперечливі питання та об’єднав українське Православ’я. Просимо Вас бути почесним Головою цього Собору та його арбітром, а також закликати до участі в ньому поважних представників Константинопольскої Церкви-матері та гостей з інших братських автокефальних Православних Церков.

Більше новин про події в Україні та світі читайте на Depo.Життя