Зубний рентген допоміг історикам прочитати закриті листи XVII століття: Подробиці

Міжнародна група дослідників вперше у світі зуміла прочитати нерозпечатані листи епохи Відродження, не зламавши друку й не пошкодивши послання

Зубний рентген допоміг історикам прочита…
Фото: Рixabay

Про це йшлося у публікації в журналі Nature Communications, передає Depo.ua із посиланням на "Думку".

Зазначається, що для аналізу дослідники взяли листи XVII століття, які століттями зберігалися нерозпечатаними у поштовій скрині, яка нині перебуває в колекції музею Гааги. Уточнюється, що послання досі скріплені печатками.

 

Вчені пояснили, що впродовж століть матеріал, на якому зберігаються послання, став дуже крихким, тому будь-яка спроба розкрити їх може привести до знищення реліквій. Це змусило фахівців винайти спосіб прочитати їх, не розкриваючи.

Для цього використали прилад, який використовується в стоматології – високочутливий рентгенівський мікротомографічний сканер.

Повідомляється, що для роботи з листами прилад було доопрацьовано у стоматологічних дослідницьких лабораторіях Лондонського університету королеви Марії.

Видання зазначає, що для дослідження відібрали листи, які так і не були доставлені поштою адресатам.

Оскільки конвертів тоді не було, листи просто складали, причому за досить складною технологією, що дозволяло убезпечити їх від чужих очей, і скріплювали печаткою, позначаючи зверху ще й певною буквою – також заради збереження таємниці листування.

За словами співавтора дослідження професора Грема Девіса, використаний сканер із безпрецедентно високою чутливістю призначений для вивчення мінерального складу зубів. Саме його висока чутливість дозволила розпізнати певні типи чорнила на папері, оскільки в них містяться метали.

Після "опрацювання" приладом, дослідники "перетворили" відскановані зображення в букви, що й дозволило прочитати листи вперше за понад 300 років.

На думку дослідників, ці та інші листи різних епох "дають захоплююче уявлення про життя й турботи простих людей у бурхливий період європейської історії, коли мережі листування об’єднували сім’ї, громади і торгівлю на величезних відстанях".

Нагадаємо, раніше стало відомо, що в Австралії вчені знайшли найстаріший наскельний малюнок.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme