Знову подорожуємо до ЄС: Які країни відкрито для українців

Україну внесли до списку країн, громадянам яких рекомендовано дозволити в’їзд до Шенгенської зони. Чи означає це, що прийшов час купувати квитки в Італію, Іспанію чи Францію

Олена Міловідова
Тревел-блогер, журналіст-міжнародник
Знову подорожуємо до ЄС: Які країни відк…

Розбираємося в нових правилах, та зауважимо, що вони змінюються настільки швидко, що варто ще раз все уточнити перед поїздкою. МЗС рекомендує навіть звертатися напряму до консульського відділу Української амбасади або ж до консульського відділу даної країни в Україні за найточнішою інформацією.

Звичайно, якщо ви бронюєте тур через агенцію, то за точність даних відповідає вже ваш турагент.

Тож, чи означає потрапляння України до списку країн, громадянам яких рекомендовано дозволити в’їзд до Шенгенської зони те, що для українців тепер відкритий геть увесь ЄС? Ні. Рекомендаційний характер дозволу означає, що кожна країна ухвалюватиме власні правила пропуску українських туристів та встановлюватиме вимоги до тестів та документів про вакцинацію. А українські дипломати в цей час в кожній окремій країні ведуть переговори про полегшення цих умов для наших співгромадян. Тож найближчими тижнями чекаємо гарних новин. Ну а поки що ситуація з туризмом така.

Данія відкрилася для громадян України

Данія вчора зняла обмеження щодо подорожуючих з України. Потрібен тест до прибуття та ще один одразу після.

Німеччина для українських туристів

Німеччина сьогодні відкриває свої кордони для українців так само без обмежень. Також потрібен негативний тест. Або сертифікат про вакцинацію, або довідка про те, що ви перехворіли.

Кіпр для українців: умови в’їзду

Кіпр - першим з країн ЄС почав приймати українських туристів. І має одні з найлояльніших умов. Навіть при тому, що Україна знаходиться зараз у "червоній зоні" для Кіпру. Це означає, що окрім ПЛР-тесту, зробленого до виліту, треба буде власним коштом (30 євро) здати ще один тест в аеропорту і три години чекати на результат в самоізоляції в готелі чи власному помешканні. Всюди вам можуть виміряти температуру, а також вимагатимуть носіння маски. Уряд Кіпру сплатить лікування іноземця, якщо тест виявиться позитивним.

З України - в Грецію

Греція приймає сертифікати про щеплення або ПЛР-тести, зроблені за 72 години до перетину кордону. Еспрес-тести також приймають, але не старіші за 48 годин. Довідка про наявність антитіл також підійде (її чинність 2 – 9 місяців).

Правила для в’їзду українців в Хорватію

Хорватія приймає туристів зі свідоцтвом про вакцинацію, тестами ПЛР (72 години) або антиген-тестами (48 годин). Також підійде довідка про хворобу та одну дозу щеплення.

Болгарія для українців

Болгарія до 31 липня вимагає сертифікат вакцинації COVIDEU тест ПЛР-тест за 72 години.

Нідерланди відкриті для туристів з України

Нідерланди приймають громадян України з негативними ПЛР-тестами, зробленими за 72 години до перетину кордону. Або експрес-тестами, зробленими на менше ніж 12 годин тому.

Як потрапити в Румунію українцям

Громадянам України потрібно свідоцтво про вакцинацію, або довідка про те, що людина перехворіла протягом 180 днів.

Чи відкрилася для українців Португалія

Мадейра – єдина територія Португалії, куди дозволений в’їзд з туристичною метою і лише за ПЛР-тестом без самоізоляції.

До речі через те, що в Україні значно покращилася статистика захворюваності наразі скасовано обов’язкову самоізоляцію при поверненні з-за кордону.

Важливо: Що таке  COVID-сертифікати та свідоцтва про вакцинацію, хто їх видає та навіщо вони потрібні

Простими словами – це електронний (з QR-кодом) або паперовий документ, де буде вся інформація про дану особу стосовно COVID-19 (або щеплення, або ПЛР-тести, або антиген-тести, або підтвердження хвороби на  COVID-19). Отже буде три типи таких сертифікатів та всі вони матимуть обмежений термін дії (відповідно імунізація або пост-ковідний імунітет діють 180 днів, а тести - 3 доби). Дані для цього сертифікату братимуть з електронного реєстру МОЗ, а завантажити їх можна буде у додаток "Дія".

Але такий сертифікат поки що лише тестується в Україні, та не визнаний ЄС, тому до країн, де він є обов’язковою вимогою, в’їжджати ми поки що не можемо.Ще одна проблема – не всі вакцини, якими наразі щеплюють українців, на даний момент визнані всіма країнами ЄС, єдина вакцина, з якою зараз українці можуть гарантовано розраховувати на ковідний сертифікат, який визнає кожна країна ЄС - це Pfizer-BioNTech. Отже, поки не маємо ковідних сертифікатів, після 2-ї дози одразу можна розраховувати лише на "Міжнародне свідоцтво про вакцинацію", що видається у паперовій формі.

Ці документи – різні і їх не треба плутати.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme