Знищення людства та порно: Як пандемія коронавіруса впливає на віртуальні інтереси

Світ охоплюють обмежувальні карантинні заходи через поширення пандемії COVID-19, і люди все більше переходять в онлайн: все – від роботи до розважальних заходів – переносять у віртуальний простір

Марія Зайчик
Журналіст відділу «Життя»
Знищення людства та порно: Як пандемія к…

 

Шукаючи нову інформацію про пандемії і прагнучи розважитись, люди все більше цікавляться іграми та фільмами, де фігурують віруси, біологічна зброя, боротьба з заразою та навіть зомбі. Ба більше, "коронавірусний тренд" впливає навіть на інтерес до порно: користувачі воліють дивитися на інтим у масках та нібито "безпечних" позах.

І хоча ВООЗ та державні структури різних країн докладають усіх зусиль, аби зробити інформацію про новий коронавірус та його профілактику легкою для доступу та обміну, очевидно, що різноманітні розважальні ініціативи могли б стати хорошою стратегією для попередження людей про небезпеки COVID19.

Так, нещодавно понад 130 мільйонів гравців "повалили" веб-сайт відеоігри Plague Inc. Ndemic Creations, творці гри, навіть випустили заяву, в якій гравцям було запропоновано шукати інформацію про коронавірус не у відеоіграх, а в органах охорони здоров'я. "Щоразу, коли є спалах захворювання, ми спостерігаємо збільшення гравців, які прагнуть дізнатися більше про те, як поширюються хвороби, і зрозуміти складність вірусних спалахів", – пояснили творці гри.

У Plague Inc. гравці можуть створювати спалахи захворювань, маніпулюючи глобальними умовами, доки хвороба не досягне пандемічних масштабів. Ви виграєте, якщо знищете віртуальне людство. CDC та інші організації охорони здоров'я високо оцінили здатність Plague Inc. підвищувати обізнаність щодо інфекційних хвороб, адже крім захоплюючого сюжету розвиток гри засновано на наукових сценаріях.

Аналогічним чином під час спалаху на вершини запитів у Google злетів пандемічний трилер 2011 року "Зараза" ( англ. Contagion) режисера Стівена Содерберга. На момент виходу фільму йому не судилося стати блокбастером: він посів лише 61 сходинку касових зборів у світі. 

Зате нині "Зараза" увійшла до списку найчастіше завантажуваних стрічок американського iTunes Store, б’є рекорди запитів у Google, а в каталозі студії Warner Bros. фільм злетів на сотні пунктів зі свого 270 місця (за популярністю) і тепер поступається лише "Гаррі Поттеру".

Користувачі  відеохостингів та соцмереж проводять багато паралелей між  COVID-19 і вигаданим вірусом з кіно "MEV-1", що пояснює поновлення інтересу до фільму. Захопливий сюжет і зірковий акторський склад: Метт Деймон, Гвінет Пелтроу, Джуд Лоу, Кейт Вінслет – здається, такий "контакт" із споживачем діє куди краще за сухі інфографіки від організацій охорони здоров’я. 

"Звичайна людина може мимоволі торкатися обличчя від трьох до п’яти разів на хвилину, а у проміжках ми торкаємося дверних ручок, кранів, одне одного, тощо", – це лише одна з фраз, що звучить у трейлері "Зарази", і вона вже може служити попередженням.

Власне, успіх "Зарази" і обумовлений не лише захоплюючою історією, а й співпрацею з науковим співтовариством. Письменник Скотт  Бернс консультувався з епідеміологами, вірусологами і експертами у сфері охорони здоров'я, аби написати вигадану історію про вірусну інфекцію, яка була б реалістичною та переконливою. 

Втім, фільмами та відеоіграми із намаганням знищити людство "бум" на розважальний контент пов’язаний із поширенням вірусу не обмежився і дійшов також до порноіндустрії, яка, варто зазначити, максимально швидко зреагувала на запит та почала задовольняти користувачів відеозаписами із порноакторами у медичних масках та позах, де не потрібно близько контактувати із слизовими оболонками людини.

Так, Pornhub опублікував детальне дослідження зростання запитів за тематикою коронавірусу. За повідомленням порнохостингу, пошуки, що містять ключові слова "коронавірус" і "коронний вірус" вперше з'явилися 25 січня і відтоді продовжували зростати. За останні 30 днів зареєстрували понад 6,8 млн пошукових запитів, що містять або "корону", або "COVID". Пік пошуків припав на 5 березня і склав 1,5 мільйони.

Підвищене тяжіння до інтимної коронавірусної тематики продемонстрували жителі Словаччини: вони шукали порно пов’язане із коронавірусом на 119% частіше за середні світові показники. Більш ніж на 80% частіше "коронавірус" шукали у Болгарії, Ірландії, Малайзії і Сербії.

У міру поширення нового захворювання по всьому світу трафік Pornhub зріс (чим ще займатися вдома?, - ред). До того ж, змінилася звична часова картина відвідування сайту. Наприклад, 11 березня світовий трафік Pornhub  був на 5,7% вище, ніж зазвичай. О 2 годині ранку трафік був на 11% вище, ніж звичайно, але в 8 ранку впав на 9% нижче середнього. 

Традиційно 8 ранку – традиційний час для відвідування Pornhub, але швидше за все люди, яким не потрібно було їхати на роботу, залишалися на ногах і спали довше, ніж зазвичай.

На наступній діаграмі ви можете бачити збільшення середнього трафіку 11 березня серед 30 країн. У порівнянні зі звичайним періодом, трафік виріс на 13,8% в Італії, на 12,4% в Бельгії, на 10,9% в Нідерландах і на 9,4% в Чехії.

 

Італія першою з європейських країн закрила свої кордони і ввела в дію національний широкий карантин. На наступній діаграмі показано, як змінився трафік в Італії за останні кілька тижнів: 9 березня він зріс на 9%, а 10 березня - на 11%, 11 березня - на 13.8%.

 

По всій Європі спостерігали аналогічні тенденції, оскільки все більше людей працювали і залишалися вдома, а деякі кордони стали закривати. Загальне зростання європейського трафіку 12 березня склало 6,6%, при цьому найбільше зростання спостерігалося з 1 до 3 години ранку, після чого спостерігалося падіння. Весь трафік був скоректований для відповідних часових поясів.

 


 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"