Жовто-блакитні паркани: скільки можна заробити «на фарбі»

Хто, за скільки і за чиїм дозволом фарбує в Києві паркани і мости? Гроші збирають, буквально з асфальту - ходять з великими коробками «на фарбу», а самі «волонтери», не соромлячись, зізнаються на камеру: в день отримують 150 гривень. Подробиці дивіться в сюжеті ДеПо

Жовто-блакитні паркани: скільки можна за…

Проспект Перемоги, жваве перехрестя з вулицею Воровського. Як тільки спалахує червоний - вздовж завмерлих рядів авто йдуть хлопці з місткими коробками, здається, з-під мікрохвильовок: «На фарбу». Іноді опускаються вікна машин, люди простягають купюри. Десять-двадцять гривень.

Чавунний паркан, що розділяє проспект, утворюючи небагатолюдний сквер, схожий на химерного леопарда: пофарбований шматками, плямами, та подекуди тільки з боку дороги. А якщо дивитися зі скверу - чорний, в жовто-блакитних патьоках.

- Ось так на три рази покриваємо, а чорну фарбу знімати не можна - це грунт, - маляр Павло веде пензлем по вигнутих деталях паркану.

Блакитна фарба блищить на сонці і жирним шаром лягає на чорне брудне покриття візерункового чавунного паркану, повторюючи напливи і нерівності, допущені попередніми майстрами. Огорожу перед фарбуванням не протирають.

Павло зізнається, що працює не лише за ідею. В день отримує 150 гривень, незалежно від обсягів роботи. Стільки ж «мають» і ті, хто ходить з коробками і просить «На фарбу». За словами малярів, пофарбувати одну секцію коштує 400 гривень. І це тільки ціна фарби. ДеПо звірив ціни: 2,7 літрів якісної фарби коштує 370 гривень. Скільки реально потрібно на секцію - сказати складно.

Міліцейські наряди і патрулі малярів не чіпають.

- Ну, навіщо я зараз буду в них пензлик забирати, я не маю на це права, - каже Олексій, лейтенант ППС. - Фарбують - значить можна. Та й поганого в цьому нічого немає. Вони ж не матюки пишуть.

- Я народилася у будинку навпроти і в принципі ось цієї акції не підтримую, - каже киянка Ольга. - Ну, навіщо фарбувати чавунний кований паркан? Він чорним повинен бути. А фарбувати можна паркани, металеві частини мостів. Я от свою поштову скриньку пофарбувала в жовто-блакитний. Мені так хочеться. Маю право, бо це моя скринька. А з чавунними парканами - це, мені здається, зайве.

По тому ж проспекту Перемоги, якщо рухатися в бік метро «Нивки», інша бригада малярів фарбує решітки, наварені поверх відбійників які поділяють дорогу. Виходить красиво, а жовто-блакитна смуга йде на кілька кілометрів.

- Я із зони АТО недавно повернувся, - каже волонтер Тарас, чиє прізвище не вказуємо на його прохання. - По мобілізації призвали, ми були в 30-й бригаді, потрапили в котел під Лутугине (неподалік від Луганська, - ДеПо). Всі хлопці були молодці, ніхто не злякався, прорвали оточення... Повернулися. Нам з братом відпустку дали, але скоро знову повертаємося в зону АТО. А поки що є час, я вирішив взяти участь у такій патріотичній акції. Якщо залишаються гроші, зібрані на фарби, передаємо на допомогу хворим дітям. Знаю, що шахраїв зараз багато розвелося, збирають на фарбу, а самі намажуть два метри і зникають. Ну, тут можу порадити тільки дивитися, хто і що зробив, перш ніж просити на фарбу. І вже потім приймати рішення давати чи не давати. І, звичайно, правоохоронці повинні долучитися...

Як повідомляли ЗМІ, в київському комунальному підприємстві «Благоустрій», заважати виявленню барвистих патріотичних настроїв городян не збираються. Кажуть, що після того, як «хвиля вщухне» - наведуть порядок, залишивши лише красиві паркани, а там, де жовто-блакитний не вписується в міську архітектуру - повернуть огорожам колишній вигляд. Може, таке рішення в нинішній ситуації і правильне... Тільки заплатимо за фарбування ми з вами. Двічі. Спочатку, коли пожертвуємо гроші волонтерам, що фарбують чавунні паркани, а потім - з бюджетних грошей ще раз, щоб повернути їм колишній вигляд.

Фото, відео: Антон Гусєв/ДеПо

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme