Жадан «оспівав» Кернеса і розповів про поїздки на схід

В одному зі столичних клубів пройшов концерт Сергія Жадана та гурту «Собаки в космосі»

Ольга Черниш
Перша заступниця головного редактора
Жадан «оспівав» Кернеса і розповів про п…

На концерті побували кореспонденти depo.ua.

За двадцять хвилин до початку біля входу вишикувалася черга метрів десять - представниці організаторів більше не хотіли продавати квитки, але найбільш наполегливим меломанам вдавалося вмовити дівчат. В результаті в залі було не проштовхнутися, а деякі гості слухали концерт на сходах.

Гостям пропонували придбати диски групи і пожертвувати на медикаменти для лікарень Донецької області. Дівчата з картонними боксами збирали гроші і під час виступу, правда, робили це ненав'язливо, не бентежачи гостей.

«У Дніпропетровську ми зібрали близько 2 тис., скільки в Києві - поки не порахували. Важливо, щоб українці пам'ятали, що на сході є люди, які опинилися в біді, яким потрібна підтримка і відчуття, що в тилу про них не забувають», - сказав Жадан в ексклюзивному коментарі depo.ua.

ВІД «ПРАВЕДНИКІВ» ДО ХАРКІВСЬКОГО МЕРА

Перед тим, як музиканти вийшли на сцену, гостям показали документальний фільм Михайла Лук'яненка Hot Dogs, присвячений «Собакам в космосі». Гості чекали музику, тому фільм в більшості сприйняли хоч і ввічливо, але прохолодно.

До слова, для Лук'яненка це вже другий проект, пов'язаний з Жаданом, першим стала картина за культовим романом «ДепешМод».

«Міша зі мною не радився (працюючи над екранізацією книги, - ред.), але було приємно, що він бачить багато речей так само, як я. Якби я знімав сам, вийшло б дуже схоже на те, що є», - акцентував Жадан.

Після фільму перейшли до музики. Хлопці відразу запросили на сцену сім келихів пива і під пінне зіграли «золоті» хіти «Жінка», «Білі люди», «Я Залишаюсь, це моя країна» та ін. Представили дві нові філософські композиції - «Листопад» і «Десять праведників».

Особливі овації викликала пісня Instagram з альбому «бийся за неї», присвячена меру Харкова Геннадію Кернесу.

«У нас в Харкові найбільша радість, коли приїжджає президент і привозить нам нових губернаторів. Зараз чекаємо, коли він приїде і привезе нам нового мера», - зі сцени представив композицію Жадан.

САНІН-МИРОТВОРЕЦЬ І ЛІРИКА ПО-СХІДНОМУ

Перед сценою швидко утворилася група молодих людей, охочих «послемитися» (дружньо поштовхатися під музику, - ред.). Правда, молодецький запал припав до душі не всім - один з хлопців врізався в жінку років сорока п'яти, за що «жертва» огріла кривдника по ребрах.

Публіка, що занадто розійшлася, почала діяти на нерви навіть самому Жадану. «Як же ви двоє за...бали», - сказав письменник зі сцени двом хлопцям, у яких слем переріс у конфлікт. Увести хлопців з очей групи геть вирішив режисер Олесь Санін, який прийшов на концерт разом з донькою. Галасливі шанувальники прислухалися до аргументів режисера, і конфлікт швидко зійшов нанівець.

Відігравши всі улюблені публікою хіти, Жадан вирішив на прощання прочитати кілька віршів. «У мене є файл «Донбас», я буду читати, а ви, якщо стане нудно, йдіть. Коли я побачу, що людей більше не залишилося, я закінчу», - посміхнувся публіці письменник. Правда, розходитися ніхто не поспішав - навпаки, всі притихли і слухали «в усі вуха».

У ДОНЕЦЬКІЙ І ЛУГАНСЬКІЙ ОБЛАСТЯХ БУВАЮТЬ РЕГУЛЯРНО

Після концерту кілька десятків шанувальників залишилися на автограф-сесію. Неабияк настрибавшись Жадан терпляче фотографувався з фанатами і підписував книги.

«Спасибі, було здорово. Останній раз я вас слухала в Донецьку, на Євромайдані. Так, я звідти», - посміхнулася письменнику дівчина Настя.

Інша прихильниця, за руку притягнувши зніяковілого супутника, попросила: «Напишіть, будь ласка, «Єгору, за дві години до дня народження». Супутник тільки кивав і усміхався з мрійливими очима.

Розписуючись на книжках, Жадан розповів, що в Києві він зовсім недовго - завтра письменник з «Собаками» вирушить до Вінниці, а потім до Львова.

«У нас не тур, у нас просто концерти. У Донецькій, Луганській області також буваємо регулярно. Я їжджу і з «Собаками», і з письменниками, і з іншими музикантами, і з волонтерами», - прокоментував Жадан.

На питання depo.ua про ризиковані ситуації, в які йому доводилося потрапляти на прифронтових територіях, письменник відповів, мовляв, це не тема для розмови.

«Так, бувало всяке. Але це дрібниці порівняно з тим, що переживають люди, які там постійно», - сказав він.

Останнім часом Жадану траплялося бувати і за кордоном. Не так давно письменник їздив до Швейцарії, де удостоївся престижної літературної премії.

«Приємно, що там підтримують Україну. Мені здається, що літературні премії потрібно розглядати, насамперед, як прояв уваги до мови, культури. Багатьом за кордоном важливо дізнатися безпосередньо від українців, як розвивається ситуація. Особливо багато питань мені задавали в Німеччині - там сильне російське лобі, працює пропаганда. І переконати в чомусь співрозмовника виходить не завжди», - поскаржився письменник.

Фото: Косс Казимко/depo.ua

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme