Зґвалтований робот і дрони з наркотою: Що майбутнє нам готує

Технології - це не лише безмежні можливості, а роботи можуть не лише позбавляти від клопотів. Вже зараз інновації розвертаються до людства темним боком

Зґвалтований робот і дрони з наркотою: Щ…

І йдеться не лише про фантастичне повстання штучного інтелекту, але і про більш земні, реалістичні, але від цього не менш страшні речі.

Про перші вісники глобальних проблем нової ери на iForum розповів глава Singularity University в Україні Ігор Новіков.

Безпілотники - джерело небезпеки

Потяг до експериментів часто не знає меж. Так, минулої осені у Канаді дрон врізався у літак з вісьмома пасажирами на борту, протаранивши крило. Обійшлося без жертв, але безпілотник знаходився на висоті у п'ять разів вище, ніж це дозволено законодавством країни.

А влітку 2017-го схожий випадок трапився в Австралії. Протаранивши крило судна, дрон зник, а покарати його власника не вдалося.

Разом з ростом популярності безпілотників зросли скарги на пошкодження особистого майна і харассмент. Дрони можуть буквально "приклеюватися" до людей, намагаючись зняти на камеру найінтимніші моменти. При цьому вистежити власників апарату вдається не завжди.

Дрони як інструмент злочинців

Поліція використовує дрони, аби стежити за злочинцями, і активно хизується цим у ЗМІ. Але і самі злочинці задніх не пасуть. Так, австралійський наркокартель використав безпілотник, щоб відстежувати дії поліції.

У 2016-му у мережі з'явилися відео, як дрон передає у в'язницю Лондона мобільні телефони та наркотики.

У 2017-му з'явилася інформація, що протягом п'яти років наглядачі в'язниць у США не знають як подолати летючу "напасть": безпілотники постійно доставляють арештантам порно і наркотики.

Роботи не в тих руках

Якщо більшість продовжують носитися з думкою, що роботи можуть зажити своїм життям і вийти з-під людського управління, деякі експерти вбачають небезпеку в іншому. Деякі роботи - настільки небезпечні, що вони здатні наробити великої шкоди, просто потрапивши у погані руки.

Наприклад, роботи-бджоли, створені через зменшення популяції живих комах, за бажанням можуть стати інструментом масового ураження. Принаймні, подібні страхи поширилися після виходу відповідної серії "Чорного дзеркала", де героїню вбила комаха-дрон.

І штучні бджоли - далеко не вершина інженерної думки. На зброю можна перетворити більшість механізмів.

Роботи як інструмент для сексуальних збочень

Секс-роботи вже перестали бути новиною. Але деяка інформація спантеличує. Не так давно іспанський винахідник Сержи Сантос не втомлювався хизуватися дівчиною-андроїдом Самантою, від якої збирається народити дитину. Щоправда, теж робота.

Потім мережу вразила інформація: на технологічній виставці Саманту згвалтували і понівечили. Організатори івенту стійко витримали усі звинувачення: так, у штучної дівчини зламано два пальці та інші численні ушкодження, але що ви хотіли від заходу, на якому 100 тис. відвідувачів.

Експерти не втомлюються нарікати: для деяких штучні люди стали способом вивільнити патологічні бажання. Чого варті лише сексуальні ляльки, від компанії True Companion, які опираються сексуальній ініціативі свого власника. В асортименті - кілька різних особистостей. Одна з них - фригідна Фарра.

Згідно з інструкцією, вона "скромна і сором'язлива", а якщо торкатися її інтимних місць, вона буде не надто рада.

І якщо одні психологи кажуть про "зняття агресії" у такий спосіб, інші, навпаки, про розхитування меж цивілізованості.

Dark Web - за межами людяності

Про можливість придбати наркотики у Telegram читають усі охочі на стінах будівель. Але Dark Web (частина інформаційного простору у мережі, який забезпечує анонімність, а значить, і свободу від законів) значно масштабніший одного месенджера.

Так, за інформацією ООН, злочинці щороку заробляють на торгівлі людьми близько $150 млрд на рік. Плани та деталі "операції" запросто обговорюють у тіньовому інтернеті.

"Найжорстокіша історія у Dark Web - коли бездомних дітей забирали у сексуальне рабство і навмисне їх нівечили", - констатує Новіков.

Що ж, "прекрасний новий світ" наступає і, аби він був бодай трохи добрішим і не розтрощив усе живе, людству доведеться докласти чималих зусиль.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme