Заступниця Квіта анонсувала глобальні зміни у нарахуванні стипендії

Інна Совсун, заступниця Міністра освіти, прокоментувала ситуацію зі зміною нарухування стипендій
Depo.Життя
6 квітня 2016 11:42
ФОТО: depo.ua

Своїми думками вона поділилася на своїй сторінці у "Фейсбуці".

"Щодо паніки про "скасування стипендій" 1. Міносвіти розробляється законопроект, яким планується змінити модель фінансування вищої освіти. 2. У рамках цієї зміни планується виділити гроші на стипендії в окремий соціальний фонд - щоб гроші на стипендії йшли окремо від грошей на зарплати/комуналку/інші потреби університетів - для уникнення маніпуляцій на кшталт "треба менше хороших оцінок поставити, інакше гроші з зарплат заберуть і перекинуть на стипендії". 3. Зараз з 12 мільярдів грошей держбюджету на стипендії виділяється 4-5 млрд (30-40%). Наразі не планується зменшення обсягу грошей на стипендії - йдеться тільки про чітке розрізнення між академічними (за навчальні досягнення) та соціальними (для соціальної підтримки студентів). 4. Будь-які зміни щодо моделі нарахування стипендій - у разі їх прийняття - не будуть стосуватись студентів, котрі вже навчаються, а лише тих, хто буде вступати", - написала Совсун.

Нагадаємо, раніше МОН анонсувала реформу нарахування стипендій.
Раніше Совсун зазначала, що витрачати 5 % від бюджету всієї освіти, 5 млрд грн на стипендії, це викривлена картинка у порівнянні з міжнародним досвідом.

За її словами, принцип нарахування стипендій буде змінено з 1 вересня для тих студентів, які вступатимуть на перший курс вищих навчальних закладів.

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя