Стамбул проти Коломиї: Де українці хочуть відсвяткувати Новий рік і скільки за це платять

Вже з перших днів листопада розпочався неофіційний період бронювання турів на новорічні свята. Ціна на путівки "в Новий рік" також уже сформована

Аліна Євич
Журналістка
Стамбул проти Коломиї: Де українці хочут…

Де проведуть новорічні свята українці, куди хочуть летіти та скільки коштує такий тур, дізнавалися журналісти Depo.ua.

Що вабить більше – сніги чи води

десятиліттями попит на гірськолижні курорти та океанський берег однаковий.

Директор туристичної фірми "Бригантина" Леонід Щербинко каже, що десятиліттями попит на гірськолижні курорти та океанський берег однаковий. 

"Оптимальна ціна турпакету в Єгипет, в який входить авіапереліт, трансфер в готель, проживання і харчування, можлива лише у тих туроператорів, які замовляють чартери й викупляють блоки місць в готелях. Вартість такого стандарт-пакету на 7 діб – $270-350. Хоча гарячі тури зустрічаються й по $180, але це обмежені пропозиції. А новорічні свята на курортах Єгипту стартують від $400. Те саме стосується й Туреччини: тут улюблені локації туристів – це територія від узбережжя Стамбула до Каппадокії. Новорічні пакети на тури з перельотом стартують від $350 з Харкова, $300 зі Львова і $450 із Києва. Подорож можна організувати і самостійно, бо в ті краї є авіарейси з кількох міст України".

Багато українців хочуть відчути справжній дух свята і поїдуть у Європу.

Об’єднані Арабські Емірати за останній рік стали ще популярніші в українців внаслідок лібералізації візового режиму. Вартість туру на Новий рік стартує від $600.

Проте багато українців хочуть відчути справжній дух свята і поїдуть у Європу, зауважує Леонід Щербинко.

 "Європа готується до свят і невдовзі почнуть роботу традиційні різдвяні ярмарки в Празі, Страсбургу, Відні, Дрездені, Стокгольмі й Таллінні. Охочих туди поїхати багато, але в залежності від місця розташування готелю й дальності від центральних районів ціна змінюється. Загалом чек  на новорічний відпочинок у Європі майже не відрізняється від святкування на закордонних морях".

Наше, рідне: скільки заплатять українці за свята на батьківщині

Звичний маршрут на новорічні свята – карпатский регіон і Львів

Леонід Щербинко каже, що звичний маршрут на новорічні свята – карпатский регіон. Хоча ще в середині жовтня деякі місця розміщення вже були заброньовані, ще є чимало пропозицій по Карпатах.

"Переважна кількість садиб і готелів приймає бронювання на 3-5 діб. Вартість номера чи кімнати на двох стартує від 1000 грн, іноді в цю вартість врахований сніданок. Тим, хто віддає перевагу організованим пізнавальним турам, пропонують здебільшого чотириденні автобусні тури як з нічними переїздами, так і без них. Так, для киян вартість програм в західному напрямку коливається в межах 3,5 – 6 тис. грн. Наприклад, тур в Закарпаття з двома нічними — від 4200 грн. А без нічних переїздів у Прикарпаття обійдеться у 4800 грн. В цьому випадку — комфортне проживання і сніданки (шведський стіл), програма з відвідуванням Івано-Франківська, Коломиї, Косіва, Верховини, Яремчанщини, Галичі, Львова. І сюди входять сирні й пивні дегустації", – стверджує Щербинко. 

Ххочим провести свята на гірськолижних курортах доведеться платити дорожче.

Проте охочим провести свята на гірськолижних курортах доведеться платити ще більше — на Новий рік це чи не найдорожчий відпочинок в Україні.

"Більшість місць в готелях гірськолижного комплексу "Буковель", попри вартість, вже заброньовані. Але ще є місця в садибах і приватних готелях Поляниці. Вартість номерів на двох стартує від 8700 грн за 4 ночі (на двох зі сніданками).

У жителів центральних регіонів і Києва популярністю користується Львів. Тому зараз у ньому не така й велика пропозиція недорогих варіантів. Номер для двох на 4 доби зі сніданками в центральній частині міста — від 7000 грн".

Також українці подорожують і в інші туррегіони – в Чернівці, Одесу, на Херсонщину, Тернопільщину та Хмельниччину. Але розраховувати на суттєво нижчі розцінки там — марно", – каже наш співрозмовник. 

"Українці вимогливіші до їжі, ніж до пейзажу за вікном"

До харчування і розваг українці стали більш вимогливі. Все більше закладів розміщення практикує сніданки формату шведський стіл. А комплексне 3-, 4-разове харчування залишається в минулому.

"Чотириразове харчування — це прерогатива хіба що санаторіїв. Сучасний турист хоче відчувати свободу пересування і право вибору. Тому комплексні обіди та вечері виправдані хіба що в екскурсійних турах, де завжди є певний регламент часу", – каже Леонід Щербинко.

Водночас пейзаж за вікном на курортах став менш важливий – оскільки тепер в Україні темніє швидше, краєвиду не видно. Звертають увагу на горизонти за вікном лише за кордоном, переважно коли їдуть у теплі країни.

Чому низькі ціни – привід для сумнівів

Вартість самостійно спланованої поїздки буде не дешевшою. Проте наслідки від неї можуть бути серйозними.

Ірина Попова, директорка туристичної фірми "Пілот" розповідає, що ціни на новорічні путівки щороку вже традиційно зростають на 40-50%. 

"В середньому поїздка в теплу країну може коштувати від 250 доларів, це найдешевший варіант. Максимуму немає. Гірськолижні курорти так само стартують від кількох сотень доларів і не мають максимуму. Єгипет обійдеться в 30 тисяч гривень на двох", – розповідає вона. 

А от надто бюджетна пропозиція – привід замислитися. 

"Якщо вам пропонують тур за смішною ціною, перевірте, чи не буває в тому районі країни чи міста сильних течій, небезпечних та агресивних риб і тварин, який рівень криміналітету та яке сполучення з центральними районами курортного міста", – радить Попова. 

Пандемія істотно вплинула на ціну

В Європі значно здорожчали транспортні послуги, додає до вартості й харчування.

Попит на Новорічні автобусні тури та групові авіапрограми сьогодні нижчий, ніж до пандемії. В Європі дорожчає проїзд, зростають ціни на деякі продукти. Готелі на хостели вже не можуть похвалитися стабільними цінами й змінюють їх в залежності від сезону та інших обставин. Все це позначається на кінцевій вартості туру. 

"Наприклад, якщо авіаційний вікенд-тур на чотири дні в Італію у 2018-2019 роках вартував 240 євро, то сьогодні – 340 Євро. Якщо в доковідний час факультативна екскурсія околицями Відня коштувала 60 євро з людини, то тепер її вартість майже подвоїлась. Для прикладу, трансфер з аеропорту до готелю в центрі Мюнхена з 50 Євро зріс до 70 Євро за авто", – пояснює Леонід Щербинко.

Що краще зробити перед відпочинком

Ірина Попова перед поїздкою радить більше дізнатися про країну чи місто – незалежно від того, чи їдете за кордон, чи подорожуєте Україною.

"Навіть в Україні можуть виникнути культурні розбіжності між жителями різних регіонів. Тому перед тим, як їхати на відпочинок, краще дізнатися більше про звичаї, менталітет і традиції. За кордоном взагалі краще поводити себе обережно – спершу придивитися до населення, його настроїв і поведінки. Тому що інколи можна випадково зробити звичайну дію (для українця), яка образить місцевих", – каже вона. 

Особливо уважними потрібно бути з традиціями та траурними днями за кордоном, а в мусульманських країнах звертати увагу й на звичаї та умовні правила поведінки.

Фото: Pexels

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme